El frenini çekmeyi unutunca!

İsmail Çetintaş / PAMUKOVA

Alınan bilgilere göre Pamukova D-650 kara yolunda İstanbul dan Eskişehir'e gidenE.D nin kullandığı 34 EJ 99..plakalı otomobil bir dinlenme tesisine mola vermek için girdi.

Otomobilini dinlenme tesisinin önüne parkeden E.D ve yanında yolcu olarak bulunan üç kişi dinlenme tesisinde ihtiyaçlarını giderirken, el frenini çekmeyi unuttukları otomobil birden hareket ederek geri geri D-650 karayoluna doğru hareket etti.

O esnada D-650 Karayolunda İstanbul istikametinden Eskişehir İstikametine seyreden Damla O.'nunkullandığı 07 F 31..plakalı araca çarptı. Çarpmanın etkisi ile Damla O'nunkullandığı otomobil savrularak yol kenarındaki bariyerlere çarparken, dinlenme tesisinden D-650 Karayoluna kaçan otomobil ise yol kenarına savruldu.

Kazada Eskişehir istikametine seyreden otomobil sürücüsü Damla O.ve araçta yolcu olarak bulunan, Filiz A.yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen 112 ambulans ile Geyve Devlet Hastanesine kaldırılırken, dinlenme tesisine park eden ve el frenini çekmediği için kazaya sebebiyet olan otomobilin sürücüsü E.D gözlem altına alınırken, polis kaza ile ilgili tahkikat başlattı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2786389/el-frenini-cekmeyi-unutunca