Ülkücüler neden Bahçeli'ye hayır diyor?

Coşkun Bilir
Coşkun Bilir

Meral Akşener, Ümit Özdağ, Sinan Oğan, Yusuf Halaçoğlu, Koray Aydın gibi isimler 16 Nisan'da yapılacak yeni Anayasa için neden hayır diyorlar.
MHP'li bu isimler tüm Ülkücü kitleleri arkasından nasıl sürüklüyor?
Özellikle Meral Akşenere, Ülkücü taban neden bu kadar teveccüh gösteriyor..
MHP tabanı Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye neden kırgın?
*
Yıllarca Ülkücü camianın içinde olan birisi olarak, tüm bu sorulara cevap bulmaya çalışayım.
_ Tüm ömrünü bu davaya vermiş, davası adına yıllarca çile çekmiş, cezaevlerinde yatmış, her şeye rağmen davasından dönmemiş Ülkücüler 16 Nisan referandumunda evet çıktığı takdirde MHPnin ya bölüneceğini, ya da ilk yapılacak seçimlerde büyük oranda oy kaybı yaşayacağı endişesi taşıyor olması..
_ Genel Başkan Devlet Bahçelinin bir zamanlar, Ümit Özdağ gibi sevilen bir isme yıllarca koyduğu ambargo
Bu ismin yıllar sonra Gaziantepten aday gösterilip TBMMsine girmesi ve sonrasında Genel Başkan Yardımcılığı görevlerine kadar getirilmesi ve sonrasında MHPden ihraç edilmesi
_ Meclis Başkanlığı yapmış ve Ülkücülerin Meral ablası olarak adlandırılan Meral Akşener gibi sevilen bir isme haksızlık yapıldığını, düşünenlerin sayısının oldukça fazla olduğu?
_ Özellikle seçim bölgesi olan Iğdırda yıllar sonra MHPnin oylarını, üçe katlayarak Meclise giren ve ekranlarda MHPnin en sevilen yüzü olan Sinan Oğan gibi bir Ülkücünün partiden ihraç edilmesi,,
_ Lider doktrini adı altında her İlde, her İlçedeMHP nereye gidiyor? diyen kırk yıllık Ülkücüleri parti disiplinine uymuyorlar diyerek görevden almaları, genel merkezin 'biz ne istersek o olur' yaklaşımları..
_ Özellikle teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcısı Şefkat Çetin'in astığım astık tavırları..
_ Yıllarca Ülkücüleri sokaktan çektiğini iddia eden Devlet Bahçeli'nin, Ümit Özdağ ve Sinan Oğan gibi isimlere yapılan saldırıların ardından ''Ülkücü hiçbir işini yarım bırakmaz'' söylemleri..
_ Girmiş olduğu tüm seçimlerde yaşanan hezimetleri,'biz dava partisiyiz' diyerek alınan seçim yenilgilerini ört bas etmeye çalışması..
_ Yeri geldiğinde dava arkadaşları, yeri geldiğinde yol arkadaşları söylemleri..
_ İktidar partisi AKPye dün yapmış olduğu konuşmalar, bugün yapmış olduğu konuşmalar, özellikle Ülkücü tabanda' ne oldu da döndün' sorularının sıkça sorulmaya başlaması..
_ Barzani?nin Ankara ve İstanbul ziyaretlerinde Türk Bayrağımızın yanına sözde Kürdistan paçavrasının göndere çekilmesini, atmış olduğu iki Twit ile geçiştirmeye çalışması ve suskun kalması..
*
Sayın Devlet Bahçeli, 6 Temmuz 1997 yılında oturduğu ve 20 yıllık Genel Başkanlık döneminde günahı ile sevabı ile MHP'nin üç Hilalini dalgalandırmıştır.
Bu konuda tüm Ülkücüler kendisine müteşekkirdir.
Özellikle 16 Nisan 2017 referandum sonuçlarından sonra, nasıl bir yol izleyecek herkes gibi bende merak ediyorum.
Coşkun Bilir
31.03.2017

- Medyabar, Coşkun Bilir tarafından kaleme alındı
https://medyabar.com/makale/2786405/coskun-bilir/ulkuculer-neden-bahceliye-hayir-diyor