Fatih Koleji eğitim sistemini zenginleştiriyor

Bu amaçla düzenlenen ve gelenekselleşen ana baba okulu seminer programının konuğu İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim üyesi Prof.Dr. Ramazan Abacı oldu. Fatih KolejiErenler Kampüsü Kültür Salonu'nda düzenlenen seminere veliler büyük ilgi gösterdi. Programın açılış konuşmasını yapan Müdür Yardımcımız Seçkin Yıldırım, "Bu tür programlar veli-okul işbirliğini olumlu ve pozitif yönde etkilemektedir. Böylece okul ve veli aynı yaklaşım tarzları ve davranışları ile öğrenciyi daha başarılı hale getirmektedir dedive seminere katılan velilere özellikle teşekkür etti.

Eğitim sadece annelerin işi değil

Programa konuşmacı olarak katılan İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ramazan Abacı da çocukların istenilen şekilde yetiştirilebileceğine işaret ederek, "Ama önemli olan doğru zamanda ve doğru davranışlarda bulunmamız. Meselâ, ev telefonu çalar, telefonu çocuk açar. Karşıdaki kişi çocuğa babasını sorar. Baba da eğer el ve mimik hareketleri ile evde olmadığını çocuğuna söylettirirse, çocuğuna yanlış davranış kazandırmış ve yalan söylemeye teşvik etmiş olur.

Ayrıca eğitim sadece annelerin işi değil, babaların da mutlaka çocuklarının eğitimine ciddî katkıda bulunmaları gereklidir. Özellikle erkek çocuklar, kendilerine model seçerler. Eğer baba ilgili ise çocuğunun seçeceği model kendisi olacaktır. Aksi takdirde kendilerinin onaylamayacağı birisini model olarak seçebilir" diye konuştu.

Konuşmasında genellikle kendi ailesinden örnekler veren Prof. Dr. Abacı, örnekler ve eğlenceli görsellerle bazen güldürüp bazen ağlattı.Program sonundaFatih Eğitim Kurumları Genel Müdürü Reşit Taşdemir Prof. Dr. Abacı'ya verdiği çok değerli bilgilerden dolayı teşekkür ederek günün anısına çiçek takdim etti.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2786447/fatih-koleji-egitim-sistemini-zenginlestiriyor