Sakaryalı iş adamları Dubai'ye iş yapacak

SASİAD Başkanı Aydın Bahar, Sakarya'lı iş adamlarıyla Dubai'ye yaptıkları iş gezisi hakkında, "Dubai'de 193 Türk firmasının katıldığı fuarda Sakaryalı iş adamlarımızı görmek bizleri gururlandırdı. Sakarya ekonomisi yapılan iş görüşmeleri nedeniyle kazançlı çıkacaktır"

Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği (SASİAD) Başkanı Aydın Bahar, 21-29 Kasım tarihleri arasında Sakaryalı işadamlarıyla birlikte Dubai'ye yaptıkları iş gezisi hakkında açıklamalarda bulundu. Dubai'de düzenlenen BIG S yapı fuarına düzenlenen iş seyahatine Türkiye'nin sponsor olduğunu ve 193 Türk firmasının bu fuara katıldığını anlatan Bahar, "Sakaryalı iş adamlarımızın da bu heyet içinde yer almaları bizleri gururlandırmıştır. Türk iş adamlarımızla yaptığımız görüşmelerde fuarın çok olumlu geçtiği görüşlerini aldık. Ziyaretçi profilinin tedarikçiler ve müteahhitlerden oluştuğu görüşmelerin çoğunlukla satışa dönüştüğünü belirtmek isterim. İnşaat ve yan sektörlerinin hızla ilerlediği bir ülke olan Birleşik Arap Emirliklerinde iş yapan yüklenici ve alt yükleniciler bizleri sevindirmiştir" dedi.

Dubai'de vergi teşviki ve yatırım olanaklarının çok müsait olduğunu anlatan Bahar, "Özellikle serbest bölgelerde ofis açmak ve yatırım yapmak isteyen firmalara ciddi kolaylıklar sağlanmaktadır. Gelirinin %6'sını petrolden , kalanını turizm ve ticaretten sağlayan bir ülke olan Dubai'de hizmet ve inşaat sektöründe halen ihtiyaç bulunmaktadır.Üyelerimizin yapmış olduğu temaslar da Uzakdoğu bağlantılı dış ticaret imkanlarının var olduğu fuarda sergilenen ürünlerin bir kısmının dünya da yeni uygulamaya başlayan teknolojilerden oluştuğu görülmüştür" ifadelerini kullandı. Sakarya'lı iş adamlarının da yapılan geziden son derece memnun olduklarını anlatan Bahar, şehir adına bunun çok olumlu bir gelişme olduğunu söyledi.

- Medyabar, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2787348/sakaryali-is-adamlari-dubaiye-is-yapacak