Büyükşehir Basket haftanın EN'lerine ambargo koydu


spor264.com'dan Serhat Yılmaz'ınhaberine göre...

Pazar günü Sakarya Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmada Bahçeşehir Koleji'ni 84-71 Adatıp Sakarya Büyükşehir Basketbol ligde oynadığı son 3 maçı kazanarak seriye bağladı.

Tahnicioğlu Basketbol Süper Ligi'nin her hafta düzenlediği Haftanın EN'lerine ise Adatıp Sakarya Büyükşehir Basketbol takımı damgasını vurdu.

Haftanın yabancı altın karması, haftanın oyuncusu, haftanın skoreri, haftanın en fazla 3'lük kaydeden oyuncusu, en fazla ribaund alan takımı, en fazla asist yapan oyuncusu katogerilerinde Büyükşehir Basketbol, Landry N'noko, Jean Salumu ve Toney Douglas kendilerine Haftanın EN'lerinde yer buldular.

Haftanın yabancı altın karmasında yer bulan Landry N'noko ayrıca haftanın oyuncusu ve 36 dakikada bulduğu 23 sayı ile haftanın en iyi 2. skoreri oldu.

Jean Salumu ise 29 dakikda bulduğu 23 sayı ile haftanın skorerinin yanı sıra 4/7 3 sayılık atış kaydederek en fazla 3'lük kaydeden 3. oyuncu oldu.

Toney Douglas ise 7 asist ile en fazla asist yapan oyuncular arasında kendisine yer buldu. En fazla Ribaund alan takım ise 42 ribaund Adatıp Sakarya Büyükşehir Basket oldu.

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2787520/buyuksehir-basket-haftanin-enlerine-ambargo-koydu