Orhan Cami önünde protesto

MEDYABAR.COM-
Azim Çelik

Bugün Orhan Camii önünde toplanan Anadolu Gençlik Derneği üyeleri Bangladeş hükümetinin verdiği idam kararının arkasında ABD, AB ve İsrail'in olduğunu öne sürdü.

AGD(Anadolu Gençlik Derneği) İl Şubesi Başkanı İbrahim Guli, Bangladeş hükümetinin siyonistlerin kuklası haline geldiğini ve dış güçlerin verdiği talimatları uyguladığını iddia etti.

Orhan Camii önünde toplanan yaklaşık 100 kişilik topluluk sloganlar atarak Bangladeş'te hükümetin verdiği bu idam kararı için protesto yaptı..

Bangladeş ülkesinin sömürülmesini istemeyen Cemaat-i İslamiyye topluluğunun işbirlikçiler tarafından zulme uğradığını belirten Guli yaptığı açıklamada, "Mazlum dikdatör yine yapacağını yaptı. Bir Müslümanı Müslüman bir ülkede idam etmeye kalktı. Cemaat-i İlamiyye Genel Sekreteri Abdülkaidr Molla, işbirlikçi Bangladeş Hükümeti tarafından idam edilecektir. Bu insanlık suçunu işleyen zalim Bangladeş hükümetini protesto ediyoruz. Biliyorsunuz ki Bangladeş'teki hükümetin siyonistlerin kuklası haline gelmiş ve onlardan aldığı talimatlarla hareket etmektedir. Bu idam infazların Bangladeş halkının özgürlüğü ve refahı ile uzaktan yakından alakası yok. Bilakis halka rağmen kolluk kuvvetlerinin gülü ile hareket eden ceberut bir yapı vardır. Bangladeş Hükümetinin kendi halkına karşı yürüttüğü zorbalığın barbarlığın ve hukuk tanımzalığın arkasında ABD, AB ve İsrail'in gizli ellerinin olduğunu biliyoruz. Bu kirli ellerin sahiplerini latenliyoruz." şeklinde konuştu.

Topluluk yapılan konuşmanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2787570/orhan-cami-onunde-protesto