Kuzeyin Yıldızları uluslararası festivalde temsil edecek

Beş yıldan beri çalışmalarını Karasu Belediyesi Hasan Eksi Kültür Merkezi'nde sürdüren topluluk ilk olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde Türkiye'yi başarı ile temsil etmişti.

Bu yıl ise Makedonya'nın Başkenti Üsküp ve Ohrid şehirlerinde temsil etmek üzere 5 Temmuz Çarşamba günü on beş kişilik ekibiyle Karasu'dan yola çıkıyor. Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatma Püskül Tatlı'nın kafile başkanlığı yürüteceği topluluk festival öncesi Karasu Belediye Başkanını makamında ziyaret etti.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, topluluğu kabulünde İleriye dönük önemli açıklamalarda bulundu.

Topluluğun Karasu'nun tanıtımına sunduğu olumlu katkıdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan İspiroğlu; ''Folklorik değerlerin önemini vurgulamak adına düzenlenen etkinlikler benim için ciddi önem arz ediyor.

Gelenekleri ileriki nesillere doğru ve güzel şekilde aktarmanın yollarından biri de kültürel değerlere sahip çıkmaktır. Kuzeyin Yıldızları Halkoyunları Topluluğu'nun bunu en güzel şekilde yerine getirdiğini görüyorum'' dedi.

Ziyaret sonunda toplu fotoğraf çekimi ardından, ekip üyeleri Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu'na desteklerinden ötürü teşekkür etti.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2788862/kuzeyin-yildizlari-uluslararasi-festivalde-temsil-edecek