MHP Hendek'te İlçe kongresi yapıldı

MHP Hendek ilçe başkanlığı kongresinde divan başkanlığını Sakarya barosu Avukatlarından Av. Muharrem Bülbül yaptı.Hendek kapalı spor salonunda gerçekleşen kongreye MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli telgraf metni ile katıldı ve kongrenin hayırlara vesile olması temennisinde bulunduğu telgrafı katılımcılar tarafından alkışlandı.

Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Çok sayıda davetlinin katılım gösterdiği kongreye MHP Sakarya milletvekili Münir Kutluata, MHK MYK yönetim kurulu üyesi Saffet Sancakalı ile birlikte MHP Sakarya eski il başkanı Orhan Ünver, MHP Sakarya il başkanı Av. M. Levent Bülbül, Hendek eski ilçe başkanı Ahmet Mercan, Hendek Ak parti yönetim kurulu üyesi Hamit İsmailoğlu, Hendek Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı M. Yaşar Demirel, Hendek Berberler Odası başkanı Vahdet Çilek, bazı mahalle muhtarları ile birlikte delegeler katıldılar.

Divan başkanı Av. Muharrem Bülbül, yaptığı konuşmada MHP'nin Sakarya'da yaşadığı oy patlamasına rağmen başarısız gösterilmeye çalışıldığını vurgulayarak; " MHP Sakarya'da 2011 mahalli seçimlerinde 88.000 oy almıştı, 2014 mahalli seçimlerinde ise 175.000 oy aldı. Ne hikmetse birileri bu sonucu görmezden geliyorlar, soruyorum onlara 88 mi büyük 175 mi" dedi.

Mahalli idarelerde yapılan değişiklik nedeni ile ( Büyükşehir Belediyeler Yasası) 2014 mahalli seçimlerinde Hendek Belediye başkanı adayı olan adayımız Turgut Babaoğlu, ilçe merkezinde üç dönemdir belediye başkanlığını yürüten iktidar partisi adayından 1581 adet fazla oy almıştır. Bu sonuca göre adayımız Hendek Belediye başkanlığını kazanmıştır ancak yasa değişikliği nedeni ile köylerin mahalle statüsüne girmesi mevcut Hendek Belediye başkanını kurtarmıştır. Bunun başka matematiksel hesabı yoktur"diyerek daha fazla çalışacaklarını ve hedeflerinin iktidara gelmek olduğunu ifade etti.

Kongrenin ilerleyen sürecinde konuşmacılar gündemle ilgili konuşmalarını yapmalarının ardından seçimlere geçildi ve daha önce MHP Hendek ilçe başkanı olan ancak Hendek Belediye başkanlığına adaylığından dolayı bu görevinden istifa eden Turgut Babaoğlu'nun başkanlığında hazırlanan tek liste ile gidildi. 397 delegenin oylarıyla Babaoğlu ikinci kez MHP Hendek ilçe başkanı oldu.

Yapılan seçimler sonrasında MHP Hendek ilçe başkanı Turgut Babaoğlu olurken;

Yönetim kurulu üyelikleri de;

1-Atilla TEZGEL

2-İsmail BAYKAL

3-Taner YILMAZ

4-Datih YILMAZCAN

5-Bilgin PEKDEMEK

6-Abdullah ERBOĞA

7-Hamdullah AKÇAY

8-Ömer GÜRBÜZ

9-Seyfi ARSLAN

10-Cengiz BIÇKICI

11-Ufuk GÜNGÖR

12-Ayhan GÜLER

13 Gökhan BİLGİN

14-İsmet BAHADIR

15-Oktay AYDIN

16-Aydın BİRİNCİ

17-Metin KIRÇİÇEK
18-Muammer ÇELEBİ

19-Ali HOTMAN

20-Uğur GÜNDÖNÜM

21-Alper ATALA

22-Cavit KUDRETLİ
23-Dursun DENİZ

24-Özcan NİŞANCI
25-Veli ERGEN
26-Semra BAŞKARA

27-Nigar GÖRÜM
28-Güler KÜÇÜK

29-Ali YAZICI
30-Mehmet BAYRAKLI

31-Yılmaz KARADAĞ

32-Zeki ÖZCAN
33-Necmettin SEVENCAN
34-İdris DENİZCİ

35-İsa KÜÇÜK

36-Süleyman BEYKOZ ve 37- Yusuf ÇULHAOĞLU'ndan oluştu.

AHMET ÇİLECİ HENDEK

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2789390/mhp-hendekte-ilce-kongresi-yapildi