İsmail Ertekin imzayı attı!

Serhat Yılmaz ve Fatih Mehmet Işık/Rüstemler Tesisleri/SPOR264.COM

Son olarak TFF 2'nci Lig Beyaz Grup ekiplerinden İnegöspor'da teknik direktörlük yapan İsmail Ertekin'in sözleşmesi Pazartesi günü karşılıklı olarak feshedilmişti.Bunun üzerine Ahmet Yıldırım ile yolların ayrılmasının ardından Sakaryaspor yönetimi teknik direktörlük koltuğuna İsmail Ertekin'i getirdi.

Ahmet Yıldırım'a teşekkürlerini ileten Cumhur Genç, "Önce dünkü maç için tüm Sakarya halkından, Sakarya şehrinden, Sakaryaspor camiasından özür diliyoruz. Hepimiz, futbolcu arkadaşlarımız, biz, taraftar hepimiz aynı üzgünlüğü yaşıyoruz. inşallah biz bunu telafi edeceğiz. Şuan hani arslan düştüğü yerden kalkar, bizde tekrar burdan kalkacağız. Biz hala inanıyoruz, futbolcu arkadaşlarımızda inanıyor biz bunu telafi edeceğiz. İnşallah bu işin sonunda da gülen taraf biz olacağız. Ayrıca Ahmet Yıldırım hocamıza ve teknik ekibiniede teşekkür ediyoruz. Bize geldiler 2 buçuk, 3 ay emek verdiler. Ama oldu olmadı futbol bu. Hiç birşeyin garantisi yok. Verdikleri emek için kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Sayın İsmail Ertekin hocamızla anklaştık. İnşallah bundan sonra takımımızın başında o olacak. Özlediğimiz başarılara, şampiyonlukları bize yaşatıcağını inanıyoruz, kendisine hoş geldin diyoruz." dedi.

Sakaryaspor'un başına geçen İsmail Ertekin ise basın mensuplarını selamladıktan sonra, "Böyle büyük bir camiada çalışmak benim için büyük bir şeref. Şuan ki tablo negatif gibi gözüküyor. Futbolda iki kere iki 4 etmiyor. Burda da Sakaryaspor takımı sezonun başında hem futbolcu adına, hem teknik heyet adına iyi işler çıkarma için yapılanma yapılıyor ama bazen futbolda iki kere iki dört etmiyor şuanda ki tablosu bu pozisyonda. Böyle olunca da bizlerde bu işin içinde olduğumuz insanlarız. Bizlerde gittiğimiz bazı takımlarda kanımız tutmuyor, bazen doğru işler çıkmıyor ortaya. Bugün itibarıyla Sakaryaspor'un başında olmak benim için büyük bir keyif diye düşünüyorum. Çok büyük bir camia, böyle bir camiada çalışmaktan onur duyuyorum. Ve bu camiayı şuan düşmüş gibi gözüküyor ama kaybedilmiş hiç birşey yok. Futbol devamlılık oyunu. Ben çalıştığım bir çok takımda bu tür pozisyonlardan çıkan takımları çıkarıp doğru yerlere getirmiş bir teknik adamım. Ama ben bunu tek başıma yapmadım, bunu yönetimimizle beraber, bunu bsınımızla beraber, bunu futbolcumuzla beraber, bunu şehrimizle beraber, bunun taraftarımızla beraber yapabiliriz. Onun için ben bugün Sakaryaspor camiasından, taraftarından, basınından, yönetiminden, futbolcusuna kadar hepsinden yardım talep ediyorum. Birlikte olmamız gerekiyor, bereber olmamız gerekiyor, başta basın mensupları sizler bize yardımcı olun. Bir yere varmak istiyorsak birlikte vararız. Ama hepimiz köstekliceksek o zaman söylenecek bir şey yok. Başkan ve yönetim kadrosu beni buraya iyi iş çıkarsın, iyi yerlerde olsun diye getirdi. Sezonun sonunda da inşallah hep beraber iyi yerlerde, iyi şekilde olacağımızı düşünüyorum ben. Tüm Sakarya'ya hayırlı uğurlu olsun, inşallah senenin sonunda da laik olduğumuz yerde oluruz" dedi.

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2789706/ismail-ertekin-imzayi-atti