Mahkeme Kırkpınar'daki o binanın ruhsatını iptal etti

Uygulama İmar Planı'nda, Kırkpınar İstasyon Caddesi üzerindeki4 Pafta 105 nolu parsele yüksek yoğunlukta imar verildiği iddiasıyla Oğuz Demirtaş ve Murat Albaş tarafından Sakarya Bölge İdare Mahkemesi'nde açılan dava sonuçlandı.

Mahkeme, verilen yapı ruhsatı ile mevcut planların uyumlu olmadığına hükmederek söz konusu binanın ruhsatını, oy birliği ile aldığı kararla iptal etti.

Bilindiği gibi daha öncede Sakarya Bölge İdare Mahkemesi13.11.2012 tarih ve 2012/1090E sayılı ara kararıyla planın yürütmesinin durdurulmasına karar vermiş, ancak binanın inşaatı yürütmeyi durdurma kararına rağmen devam etmişti.

Oğuz Demirtaş ayrıca, yürütmeyi durdurma kararına uymayarak inşaatın yapımına göz yumdukları gerekçesi ile dönemin belediye başkanı ve imar müdürü hakkında da Sapanca Cumhuriyet Başsavcılığına suç durusunda bulunmuştu.

Sorumlular hakkında yürütülen soruşturmaların takipçisi olduklarını belirten Murat Albaş, "Özellikle Kırkpınar'da hukuksuz ve kamu vicdanını yaralayan art niyetli çalışmalara yeltenenleri iki kere düşünmeye davet ediyorum. Bu süreç idari boyut idi. Sorumlular hakkındayürütülen cezai soruşturmanın da takipçisiyiz" dedi.

SAPANCA.COM.TR

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2789879/mahkeme-kirkpinardaki-o-binanin-ruhsatini-iptal-etti