O okul 2'nci kez öğretmen acısı yaşadı!

Acı kader Arif Nihat Asya Ortaokulu'nun kapısını yıllar sonra yine çaldı. Acı üstüne acı yaşayan okulda öğretmenlik yapan 34 yaşındaki 2 çocuk babası Murat Ş., Karapürçek Mesudiye Köyü'ndeki baba evinde intihar etmişti. Korucuk Mahallesi'nde oturan ve kendisi gibi eşi de öğretmen olan Murat Ş.'nin intiharıyla okulda yas ilan edilmişti. Borcu nedeniyle hayatına son verdiği ileri sürülen Murat öğretmenin ardından yaşanan ikinci olay şok etkisi yaptı.

Ayın 19'u kabus oldu

Karapürçek'te 19 Aralık 2012 yılında hayatına son veren Murat Ş.'nin ardından kanlı bir saldırı sonrasında hayatını kaybeden Tuncay Kayalı'nın da olayı okulda kabus oldu. her iki ölüm haberini ayın 19'unda öğrenen öğretmenlerin büyük bir moral bozukluğu yaşadığı gelen bilgiler arasında bulunuyor.

Okulda herkes şokta

Kanlı ve dehşet veren olay sonrası herkes şoka girdi. Ancak olay sonrası sarsılan ve şoka girenlerin en başında Arif Nihat Asya Ortaokulu öğrenci, öğretmen ve idari kadrosu oldu.

Korucuk Mahallesi 3060 Ada da bulunan Arif Nihat Asya Ortaokulu şokta. Yaşanan cinayet sonrasında dün okulda kelimenin tam anlamıyla matem havası vardı. Bir yandan öğretmenlerini kaybeden öğrenciler, diğer yanda ise mesai arkadaşlarının ölümüyle beraber sarsılan öğretmenlerin ağzını bıçak açmadı. Yaşanan olay sonrasında okulun idari kadrosu ise gün boyu taziyeleri kabul etti

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2789982/o-okul-2nci-kez-ogretmen-acisi-yasadi