Başkan Yıldırım'a hizmet teşekkürü

Sabri Kaya, Karapürçek Belediye Başkanı Yıldırım'a yaptığı açıklamada ' İlçede Kar yağışının yoğun şekilde yağmasından dolayı Uludere mahallesindeki yolların kapanması ile birlikte belediye ekiplerinin en kısa zamanda mahalle yolumuzu açtı ve Sakarya'da ilçeler arasında mahalle yolları kapalı iken en kısa zamanda açılan ilçe biz olduk.Belediye başkanımız Sayın Orhan Yıldırım'a bu kış gününde bizi mağdur bırakmadığı için mahalle halkı adına teşekkürlerimi sunarız fakat Sedaş bizleri elektriksiz bırakarak mağdur duruma düşürdü. Bizde SEDAŞ'ı Belediye Başkanımız Orhan Yıldırım'a Şikayet ettik" dedi.

Karapürçek ve Ahmediye bölgelerindeki vatandaşlar Başkan Yıldırım'a, elektrik kesintileri ve arızalarından dolayı yaşadıkları sıkıntılar için SEDAŞ'ı şikayet ettiler. Ahmediye ve Uludere'de yaşamını sürdüren vatandaşlar sıkıntılarını Belediye Başkanı Orhan Yıldırıma ilettiler. Belediye ekiplerinin kendi ekip ve ekipmanı ile 24 saat süreyle sahada aralıksız çalıştığını belirten Başkan Yıldırım , ana arter yolların açık olduğunu ve bu güzergahlarda kar küreme ve tuzlama çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. Geniş bir coğrafyaya sahip olan ilçede sıkıntı olan bazı ara arter yollara da müdahale edildiğini kaydeden Başkan Yıldırım , vatandaşların SEDAŞ ile ilgili şikayetleri dedinledi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe genelinde yaşanan elektrik kesintileri ve arızalarından dolayı sıkıntı yaşadığını belirten hemşerilerine SEDAŞ'ın bazı noktalarda yetersiz kaldığını ifade eden Başkan Yıldırım , "Yaşanan elektrik kesintileri ve arızaları nedeniyle halkımızın yaşadığı sıkıntının farkındayız. Valilikte yapılan değerlendirme toplantısında da bu konuyu dile getirdim. Biz belediye olarak SEDAŞ'ın ekiplerinin arızalara ulaşımını sağlamak adına yolların ulaşıma açık olması konusunda çalışmalarımızı yapmaktayız. Ancak bu kurum aynı hızla çözüm üretemediği için vatandaşımız sıkıntı yaşadı" dedi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2790028/baskan-yildirima-hizmet-tesekkuru