Morgül adaylığını açıklıyor

Morgül yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi..

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Siyasi arenada mücadele ettiğim süre zarfı içinde kadının siyasi, toplumsal ve kültürel hayatın içinde daha aktif ve belirleyici bir konum elde etmesi için mücadele etmiş biri olarak tüm kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ediyor ve kadının özgürleşmesi konusunda katkı sağlamasını umut ediyorum.
Türkiye'nin demokratikleşmesi ve özgürleşmesi için kadınların siyasete daha aktif katılım sağlaması gerektiğini her defasında dile getiren Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan da, kadın sorunlarının dışında ülkenin ekonomik sorunlarına, siyasi meselelere, demokratikleşmeye daha fazla kadın elinin değmesini arzuladıklarını ifade ediyorlar.

Bilindiği gibi 3 Kasım 2002 tarihinden itibaren, milletimizin büyük teveccühüyle iktidara gelmiş olan Adalet ve Kalkınma Partisi'nde 8 yıl boyunca aktif siyasetin içinde oldum. Altı yıl büyük bir onurla yürüttüğüm İl Kadın Kolları Başkanlığı'nı, bir süre önce başka bir arkadaşıma devrettim.

Kadın Kolları Başkanı olarak görev yaptığım süre boyunca, heyecanla, kararlılıkla, duruşumuzdan, ilkelerimizden asla taviz vermeden; her daim hak bildiğimizi dile getirerek milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, teşkilatlarımız ve çalışma arkadaşlarımın desteğiyle önemli çalışmalar gerçekleştirdik.İlk gün yola hangi duyguyla, heyecanla, inançla çıktıysak görevimizi devrettiğimiz son ana kadar da bu duygu ve düşüncelere sahip olduk.

AK Parti'nin Türk siyasi hayatında nasıl bir misyonu sürdürdüğünü, halkımızın, Sayın Başbakanımız başta olmak üzere AK Parti kadrolarından nasıl bir derin beklenti içinde olduğunu hiçbir zaman aklımızdan ve gönlümüzden çıkarmadık.
Gücümüzü tam da buradan aldık.

Gelinen nokta itibariyle,
Kaderin bir cilvesi olarak nitelendirebileceğimiz bir tesadüfle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde, 12 Haziran'da yapılacak Genel Seçimler için milletvekili aday adaylığımı kamuoyuyla paylaşıyor, bütün kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2790694/morgul-adayligini-acikliyor