Ölümlerin sonrasında sessiz kalamadılar!

MEDYABAR.COM / Azim ÇELİK

Şehirde özellikle son zamanlarda kullanımı artan ve kullanım yaşı lise seviyelerine kadar düşen uyuşturucu maddeye karşı vatandaşlardan da tepkiler yükselmeye başladı. Son aylarda Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne de çok fazla intikal eden uyuşturucu kullanımı mahallelerde de oldukça yaygınlaştı. Basının da gündeminde olan uyuşturucu kullanımına bir tepkide Yenigün Mahallesi'nde ikamet eden vatandaşlardan geldi.

Eser Okulu mevkii olarak da bilinan Yenigün Mahallesi'nde yaklaşık 40 kişi uyuşturu kullanımına tepki göstermek için yaptırdıkları pankartla birlikte yürüdü. Mahalledeki Hasırcılar Camii önünden yürümeye başlayan grup vatandaşlardan da büyük destek aldı.

Yürüyüşün yapıldığı caddede otomobilleriyle seyir halinde olan vatandaşlar gruba korna çalarak destek oldu. Grup, ellerinde "Biz bu semtte abiler ve kardeşler olarak bonzai-jameika içirmiyoruz Eser Okulu Gençlik" yazılı pankart ve Türk bayrağıyla uyuşturucunun çeşitleri olan 'bonzai' ve 'jameika' kullanımına tepki olarak Eser Okılu İlköğretim Okulu önüne kadar sessiz bir şekilde yürüdü.

'GENÇLERİMİZ ÖLÜYOR'

Grup üyeleri Eser Okulu kavşağında yolu keserek, pankartlarıyla birlikte kısa süre bekledi. Yürüyüşü yapan vatandaşlardan biri olan 30 yaşındaki Fatih Şimşek, Eser Okulu gençleri olarak kendilerinin uyuşturucu kullanımına karşı verilen tepkilere öncülük yaptıklarını belirtirken şehir genelindeki herkesi aynı davranışı sergilemeye davet etti. Emniyet mensuplarının üzerine düşen görevi yerine getirdiğini ancak daha fazla çalışmanın yapılması gerektiğini kaydeden Şimşek şunları söyledi:

"Bizim devlet olarak yanımızda olduklarını hissetmemmizi istiyoruz. Sivil toplum kuruluşları yani bu şehre bu zehiri getiren artık ne denmesi gerekiyorsa o insanlara da diyoruz ki kardeşim; biz Eser Okulu olarak karşınızdayız. Her ne manada her ne şekilde isteniyorsa biz o şekilde karşınızdayız. Gençlerimiz ölüyor. Devamlı hastanelere taşınan kardeşlerimiz var. Biz bunu istemiyoruz. En azından bu şehirde biz buna müsade vermiyoruz."

Grup yapılan tepki yürüyüşünün ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Haberin Videosu

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2791405/olumlerin-sonrasinda-sessiz-kalamadilar