Uzunçarşı esnafının o sorunu çözülüyor

Büyükşehir Belediyesinin restorasyon hazırlığında olduğu Uzun Çarşı esnafı, Genel Sekreter İbrahim Pehlivan ve Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardanla dün bir araya geldi. Toplantıda bazı esnafların avukatlığını yapan Vacit Öktem de hazır bulundu.

Toplantıda çarşı esnafı projenin gerekliliğine vurgu yaparken bazı çekincelerini de dile getirdi. Buna göre çarşı esnafı dükkânların iki yerine üç kat olmasını ve çarşının üzerinin kapatılmasını istedi. Ayrıca yerine tadilat esnasında dükkanların açık kalması istendi.

Esnafımızla başaracağız

Konuyla ilgili bilgisine başvurduğumuz Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Pehlivan, tadilat esnasında dükkânların açık kalmasıyla ilgili çalışma yaptıklarını ve bu konuda orta yolun bulunacağını söyledi.

Pehlivan toplantıda çarşının üstünün kapatılması ve projede 3 kata çıkılması konularının ise gündeme gelmediğini söyledi. Hiçbir uygulamanın esnafa rağmen yapılmayacağını ifade eden Pehlivan, Önemli olan bu işi eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde hayata geçirmek. Bunu esnafımızla birlikte başaracağızdedi.

Kaynak: Yeni Sakarya Gazetesi

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2791534/uzuncarsi-esnafinin-o-sorunu-cozuluyor