'Titiz' hırsızlar 3 ilçedeki 4 marketi soydu

MEDYABAR.COM -

Söğütlü, Ferizli ve Kaynarca 15 gün içinde 2'si yakıt istasyonunda olan 4 market 4 kişilik hırsızlık çetesi tarafından soyuldu.

Alınan bilgiye göre zanlılar ilk olarka Ferizli'nin Sinanoğlu Mahallesi'ndeki yakıt istasyonunda bulunan marketi soydu.

KARTONLARLATAŞIDILAR

Hırsızlar otomotik cam kapının kilit bölümünü kırarak içeriye girmeye çalıştı. Sürekli araçlarıan gidip tekrar geriye dönen hırsızlar 5. denemelerinde kapı kilidini keskiyle kırarak markete girdi. Ellerine plastik eldiven giyen hırsızlar 15-20 dakika boyunca araçlarına kartonlarla tekel ürünleritaşıdı. Güvenlik kameralarının yönünü yumruklayarak değiştiren hırsızlar daha sonra otomobille kaçtı.

50 BİN LİRALIK TEKEL ÜRÜNÜ ÇALDILAR

Aynı gece Kaynarca ilçesindeki bir marketi soyan hırsızlar bu olaydan 3 gün sonra da Ferizli İlçe merkezindeki başka bir marketi aynı yöntemlerle soydu. Azılı hırsızlar, bir süre sonra sınır ilçe olan Söğütlü ilçesindeki bir yakıt istasyonunun marketine sabaha karşı girerek burayı da soydu. Çetenin 4 marketten toplam 50 Bin lira değerindeki tekel ürünü çaldığı ortaya öğrenildi. Olayların marketlere sigara sevkiyatı yapıldığı günlerde yaşanması ise dikkat çekti.

KAMERALAR TAKILDILAR

Yapılan ihbarlar sonrası harekete geçen Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Hırsızlık BüroAmirliği ekipleri, 4 zanlıyı yakalamak için çalışma başlattı. Hırsızlar, girdikleri marketlerin hepsinde güvenlik kameralarına takıldı. Görüntülerde yüzlerini şapka ve atkılarla gizleyen şüphelilerin, rahat tavırları ise dikkat çekiyor.

MARKETLERİ BÖYLE SOYDULAR...

Haberin Videosu

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2791781/titiz-hirsizlar-3-ilcedeki-4-marketi-soydu