SAÜ Vakfı'nda rehberlik farkı

SAÜ Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü Öğretim Üyesi ve SAÜ Vakfı Özel Okulları Rehberlik koordinatörü Doç. Dr. Mustafa KOÇ , PDR Bölümü Araştırma görevlisi Tuba Seda ÇOLAK ve Betül DÜŞÜNCELİ ile beraber SAÜ Vakfı Özel Okulları öğrencilerine yönelik başlattıkları rehberlik desteği ve çalışmaları birebir görüşmelerle sürüyor.

Her hafta SAÜ Vakfı Özel Okullarına gelen KOÇ , okulunrehberlik faaliyetleri çerçevesindesınıf ve öğrenci bazındarehberlik çalışmalarını uyguluyor , İlköğretimve Anadolu Lisesi'nde öğrenim gören öğrencilerlebirebir görüşerekgelişim dönemi özellikleri nedeniyle karşılaştıkları güçlükleri aşmalarında yardımcı olarakeğitim ve öğretime katkı sağlıyor.
SAÜ Eğitim Fakültesi akademisyenleri tarafından SAÜ Vakıf Koleji öğrencileri ile yapılan bu çalışmalar öğrenci velileri ve okul idaresi tarafından son derece olumlu bulundu.

Vakıf Yönetim Kurulu Temsilcisi Prof Dr. Vahdettin SEVİNÇ, rehberlik çalışmalarından memnunluk duyduğunu , uygulamaların aynı hızla süreceğini , SAÜ Eğitim Fakültesi PDR bölümünün rehberlik desteğinin eğitim-öğretime katkısının önemliolduğunu belirterek, SAÜ Eğitim Fakültesi akademisyenlerine teşekkür etti. Rehberlik çalışmaları sonrasında okul idarecileri ve PDR akademisyenleri beraber yenilen öğle yemeğinde durum değerlendirmesi yaptılar.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2792174/sau-vakfinda-rehberlik-farki