Demokrat Parti'den 'Hayır' çağrısı

AKP'nin"Anayasa değişikliğiyle"Türkiye'de Cumhurbaşkanına sorumluluk getiriyoruz"diyerek ömür boyu dokunulmazlık zırhı getirilmeye çalışıldığını ifade eden başkan Ergül, "Atatürk'ü koruma kanunlarına itiraz etmiş olanların, tek adamı koruma kanunları çıkartır hale geldiklerini görüyoruz. Bu anayasa değişiklik teklifinin bir adı da Recep Tayyip Erdoğan'ı koruma kanunudur. Bugün, bu ülkenin zerrece cefasını çekmemiş olmasına rağmen sefasına meyleden, miras derdine düşenlere, "Yeni Osmanlıcılık" adı altında cumhuriyetle hesaplaşma gayretine düşen, ecdadı Osmanlı'yı kendine kılıf etmeye gayret edenlere karşı biz de bir miras peşindeyiz." ifadelerini kullandı.

"BİZ DE ECDADIMIZIN MİRASINI İSTİYORUZ!"

Ergül, son olarak açıklamasında şunlara yer verdi:

"Kürşad'ın cesaretini, Ömer'in adaletini, Ali'nin hamiyetini, Alpaslan'ın kabiliyetini, Fatih'in muzafferiyetini, Süleyman'ın ferasetini, Hamid'in dirayetini, Menderes'in vasiyetini ve Mustafa Kemal Atatürk'ün cumhuriyetini istiyoruz.
Bu ülkenin geçmişini yok sayanların 'yeni Türkiye' diyerek adeta Türkiye'nin kuruluşunu 3 Kasım 2002'de başlatanların, ülkeyi getirdiği yer ortadadır. Bugün terör örgütleriyle komşu bir ülkeyiz. Diyarbakır'da Türk milleti lafını bile ağzınıza alamaz haldeler. Açık yüreklilikle söylüyoruz ki, burası Türkiye Cumhuriyeti Devleti'dir ve bu millet de Türk Milleti'dir. Türk Milleti diyemeyenlerin bu ülkeyi yönetme hakkı yoktur. Ve bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Bırakın şahsi ikballerinizi; memlekete bir 'HAYIR'ınız dokunsun!"

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2792213/demokrat-partiden-hayir-cagrisi