Akyazılı süt üreticileri toplantıda bir araya geldi

Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra yeminli mali müşavir tarafından denetim raporu okunarak üyelere bilgi verildi. Denetim Kurulu raporunun okunarak oylandı ve denetim kurulu ibra edildi.

Denetim kurulunun okunmasının ardından Yönetim Kurulu raporu okunarak yönetim kurulu ibra edildi. Son olarak gelir gider cetvelleri ve 2014 tahmini bütçesi görüşülerek kabul edildi.

Ayrıca toplantıda mevcut Akyazı Süt Üreticileri Birliği hizmet binasının yetersizliği görüşülerek yeni bir hizmet binası için yönetim kuruluna yetki verildi.

Kurul toplantısında konuşma yapan Akyazı Süt Üreticileri Birliği Başkanı Hüseyin Kurt; "Süt üreticileri birliği kurulduktan sonra köylerin ulaşımına göre süt fiyatlarına denge geldiğini üreticilerimiz görmektedir. Üretici birliğimiz kurulduktan bu yana desteklerden üreticilerimiz toplam 200 bin TL para almıştır. Bu paranın 2014 yılında 1 milyon TL'ye çıkacağına, daha da artacağına inanıyorum. Bu birliğin düzgün yönetildiği sürece daha da verimli olacağına inanıyorum. Ülke genelinde üretici birlikleri kurulmaya devam ediyor" dedi.

Kongre sonrası üyelere yemek ikramı yapıldı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2792601/akyazili-sut-ureticileri-toplantida-bir-araya-geldi