SESOB'a baskın müfettiş incelemesi!

Müfettişler, hafta başından bu yana incelemelerini sürdürüyor Müfettişlerin bakanlığa gönderilen imzasız ihbar mektubu üzerine harekete geçtikği ve söz konusu iddialarla ilgili olarak konunun taraflarını dinlemeye başladığı öğrenildi.
Müfettişlerin, ihbar mektubunun yanı sıra gazetelerde yer alan haber ve yorumların bulunduğu küpürleri de değerlendirdiği, bunlar arasında 'Akraba İmparatorluğu' iddialarının da mercek altına alındığı kaydediliyor. Müfettişlerin yaptığı çalışmalar sırasında konunun muhataplarını da dinlemeye başladığı öğrenildi.

DENETİMDEN KAÇMAYIZ

SESOB'un kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşu olduğunu ifade eden Başkan Alişan, "Bizler teftiş açısından Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na bağlıyız. Denetlemenin ne kadar süreceği konusundaki karar tamamen müfettişlere aittir. Bu denetim kesinlikle ama kesinlikle rutin bir denetimdir" dedi.

Denetime ve teftişe açık olduklarını belirten Alişan, "Bu müfettişler Hasan Alişan'ı değil, birliği denetliyor. Birileri Hasan Alişan'dan rahatsız olabilir. Devletin kişilerle hesabı olmaz. Birliğe daha önce de müfettişler geldi. Birileri isimsiz ve imzasız mektuplarla karalamaya çalışabilirler. Biz görevimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Afaki veya olağanüstü bir durum yok. Ben burdayım ve doğru bildiğimi yapmaya devam edeceğim. Müfettişlerimiz rahat çalışsın diye bir oda tahsis ettik. Bize karşı artniyetli kişiler kötü dua edebilir. Benim için ne düşünüyorsanız Allah on katını versin" dedi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2792608/sesoba-baskin-mufettis-incelemesi