Adil Öksüz'ü yurt dışına kaçıran kişi belli oldu

FETÖ/PDY'nin sözde TSK yapılanmasının en üst düzey sivil sorumlusu firari Adil Öksüz'ün, başarısız darbe girişimi öncesinde darbe planını FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'e onaylatmak üzere İstanbul'dan ABD'ye gittiği ortaya çıkmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından,yürütülen soruşturmada Adil Öksüz'ü havaalanına bırakan kişinin, örgütün TSK yapılanmasında mahrem imam olarak görev yapan Alper Karabulut isimli şahsın olduğu tespit edildi.

ADİL ÖKSÜZ'ÜN YURT DIŞINA KAÇMASINDA AKTİF ROL OYNADI

Alper Karabulut'un ayrıca, Başarısız darbe girişimini akabinde serbest bırakılmasına müteakip Temmuz 2016 ayının son haftasında İstanbul'a gelen Adil Öksüz'ü Ağustos ayının ilk günlerinde Üsküdar'da barındığı evden alarak, Öksüz'ün yurt dışına kaçırılmasında aktif rol oynadığı belirlendi.

MİT TESPİT ETTİ, GÖZALTINA ALINDI

Söz konusu tespitler doğrultusunda hakkındayakalama kararı çıkarılan Alper Karabulut, Milli İstihbarat Teşkilatı İstanbul Bölge Başkanlığı tarafından tespit edilen adreste, İstanbul TEM Şube ekiplerince gözaltına alındı.

SOYADI BENZERLİĞİ Mİ ORGANİK BAĞ MI?

Kayseri'deki terör saldırısı, Karlov Suikastı ve Adil Öksüz'ün yurt dışına kaçırılması olaylarında aynı soyisimlereulaşılması ve her üç ismin de FETÖ ile doğrudan bağlantısı olması olaylar arasında herhangi bir organik bağ bulunup bulunmadığı sorusunu da beraberinde getirdi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2792689/adil-oksuzu-yurt-disina-kaciran-kisi-belli-oldu