Öğretmenler eğitimde

Haziran sayı sona kadar eğitim çalışmalarını sürdürecek olan öğretmenlere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uzaktan eğitim seminerleri veriliyor.


Adapazarı ilçesindeki öğretmenlerin katıldığı uzaktan eğitim seminerleri Ahmet Akkoç İlköğretim Okulu Konferans Salonunda başladı. Öğretmenlerin Mesleki Gelişim Eğitimi ve Çalışmalarını kapsayan seminer programının açılış konuşmasını Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer yaptı. Türkiye genelinde seminer çalışmasına katılan tüm öğretmenlere e-konferans yoluyla hitap eden Bakan Dinçer, ülkemizi geleceğe taşıyacak öğretmenlerin, çocuklarımızın eğitimi noktasında görevlerini en iyi şekilde yerine getirmelerinden büyük memnunluk duyduğunu belirtti.


Hizmetiçi Eğitimden Sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şükrü Yıldız ile Adapazarı MEM Şube Müdürü Sedat Aydın'ın da katıldığı uzaktan eğitim seminerinin ilk gününde Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in açılış konuşmasının ardından MEB Müsteşarı Emin Zararsız "Milli Eğitim Bakanlığı'nda Yeniden Yapılanma", Prof.Dr.Doğan Cüceloğlu "Aile, Çocuk ve Öğretmen", Doç.Dr.Tuncay Ergene ve Yrd.Doç.Dr. Oktay Aydın "Eğitimde İletişim", Yrd.Doç.Dr. Özge Hacıfazlıoğlu "Bir Yaşam Alanı Olarak Okul" konularında bilgiler sundular.


Bu ay sonuna kadar uzaktan, yüzyüze ve uygulamalı eğitimlerle devam edecek seminer çalışmalarında; Kişisel ve Mesleki Gelişim, Ölçme Değerlendirme, 4+4+4 sisteminin uygulama esasları, Okulda ve Sınıfta Beden Dili, Öğretmenlik Mesleğinde Etik, Çoklu Zeka ve Öğrenme Stratejileri, Yapılandırmacı Sınıf Yönetimi, Özel Eğitim ve Kaynaştırma, Sınıf Rehberliği ve Yönlendirme, Uzaktan Eğitim Etkinliklerinin Değerlendirilmesi, İlköğretim Kurum Standartlarında (İKS) Okul düzeyinde Rol ve Sorumluluklar, Okul Temelli Mesleki Gelişim Modellerinin İncelenmesi, İyi Örneklerin Paylaşılması, Eğitim Öğretimde Çevre İmkanlarının Kullanılması, Proje Hazırlamada Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Önerileri, Okulların Halka Açılması, Hayat Boyu Öğrenme, Sosyal-Kültürel Etkinlikler konularında bilgiler verilecek.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2793231/ogretmenler-egitimde