Vali’nin davetinde işgüzarlık mı yapıldı ?

Vali Coş'ta toplantıya davet edilip edilmediğini bilmediğini söylemişti.

Toplantıdan sonra Vali Coşun Sakarya Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüseyin Baharı yanına çağırıp Cihan muhabirlerinin neden davet edilmediğini sormuş. Baharda davet listesinde Cihan muhabirinin olduğunu ama unuttuğunu söylemiş, bunun üzerine Coş, Bahara Cihan muhabirlerinin daha sonra makama davet edilmesini, görüşmek istediğini söylemiş.

Coş, basın toplantısında konuyla ilgili şunları söylemişti:

'' Neticede bir davettir. Sizde bir düğün yapıyorsunuz, en sevdiğiniz yakınlarınızı bile unutabiliyorsunuz. Burada söz konusu basın kuruluşuyla ilgili nedir arkadaşlarımızla konuşuruz. Gerekli değerlendirmeyi yaparız, ancak bir kasti yaklaşımın olmadığını bilmenizi istiyoruz. Burada hemencecik o gelmedi bu gelmedi şeyi çıkmasın. Bize başvuran Cihan haber Ajansı dahil herkesin görevini iyi bir şekilde yapabilmesi için imkan sağlarız, kendilerine bilgi veririz. ''

Basın müdürü Hüseyin Baharın konjonktür gereği durumdan vazife çıkararak işgüzarlık yapması Cihan muhabirlerini oldukça üzmüş.Bahar kendisine davet ile ilgili telefonla ulaşan Cihan muhabirine Önce davet etmeyi unuttuğunu, daha sonra kendisinin davet listesinden çıkardığını belirten Bahar, son olarak da susma hakkını kullanacağı belirtmiş.

- Medyabar, Medya bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2793374/valinin-davetinde-isguzarlik-mi-yapildi