Japon Büyükelçi'den Sakarya mesajı

Vali Ahmet Hamdi Nayir, İlimizde dün gerçekleştirilen törenle hattan indirilen Toyota Corolla Hibrit modeli için düzenlenen özel programa katıldı.

Arifiye İlçesinde bulunan fabrika tesislerindeki törene Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima ve Vali Ahmet Hamdi Nayir'in yanı sıra; Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. Genel Müdür ve CEO Toshihiko Kudo, Toyota Otomotiv Sanayi A.Ş. Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Necdet Şentürk ile fabrika yöneticileri ve çalışanları katıldı.

Toyota Corolla Hibrit modelinin hattan inişine dair birer konuşma yapan Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima ile yöneticiler bugün büyük bir gurur ve mutluluk duyduklarını ifade ederek, Toyota C-HR ile aynı bantta üretimi gerçekleştirilecek olan Yeni Corolla Sedan ile birlikte Sakarya fabrikasının Türkiye'nin Hibrit üssü olacağını belirttiler.

İki gündür İlimizde bir güzelliği hep beraber yaşadıklarını dile getiren Vali Ahmet Hamdi Nayir, "Her yenilik bir ümit doğurur, her yenilik beraberinde bir heyecan getirir. Bizler de buradaki Toyota ailesinin Yeni Corolla'sı ile hem ümidimizi artırıyoruz hem de sizlerin heyecanını paylaşıyoruz. Bizler Toyota'nın ülkemize, Sakarya'mıza bir kıymet kattığı inancındayız. İlimizde bulunduğu günden bu yana Toyota'yı, Sakarya'mızın ekonomik dengelerine olumlu katkılar sağlamış, üretimde, istihdamda, katma değerde, döviz getirisinde, istenilen hedeflerin yakalanmasında bize yardımcı olmuş bir birim, bir kurum olarak biliyoruz.

Dünya bugün her zamankinden daha fazla barışa muhtaç durumdadır. Barışın sağlanmasında diplomatik ilişkiler kadar ekonomik ilişkilerin de önemli olduğuna inanıyorum. Burada üretilenler ile 150'nin üzerinde ülkeye ihracat yapabiliyorsak, o doğrultuda da insanların kalplerini birbirine yakınlaştırmış olacağız. Ekonomik olarak yapılan bu çalışmalar aynı zamanda ihtiyaç duyduğumuz barışın sağlanmasına da katkı sağlayacaktır. Sakarya'mız dünyadaki ekonomik ilişkilerde önemli bir yer tutarak, insanların ihtiyaç duyduğu barışın sağlanmasında da yer alıp bunun da gurunu yaşamak istiyor.Güzel Sakarya'mız; sizlerin büyük özveri ve katkılarıyla kaliteli, güvenli ve çevreci bir anlayışla ürettiği, elde ettiği bu ürünlerden gurur duyuyor ve bu çalışmanın devamında üzerine düşecek olan görevleri de yapmaya hazır olduğunu bilmenizi istiyor"

Törenin sonunda hattan çıkışı gerçekleştirilen Toyota Corolla Hibrit için kurdele kesilirken, Vali Ahmet Hamdi Nayir Toyota ailesi ile hatıra fotoğrafı da çektirdi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2793775/japon-buyukelciden-sakarya-mesaji