Yaşlılar gönüllerince eğlendiler

Eser İlkokulu 'Gezi İnceleme Kulübü? rehber öğretmenleri Selver Özdil ve Korhan Aktan?ın kulüp öğrencileri ile birlikte Hendek ilçesinde bulunan Melek Nişancı Huzurevinde bulunan yaşlılara yönelik hazırlamış oldukları program büyük beğeni topladı. Otuz öğrencinin katıldığı program şöyle gerçekleşti; Melek Nişancı Huzurevi müdürü Ramazan Dargın ve huzurevi sakinlerinden Hüseyin Bozkurt?un kapıda öğrencileri sıcak bir karşılaması ile başladı. Hüseyin dedenin, elini öpen çocukların ellerini aynı şekilde öpmesi birçok öğrenciyi duygulandırdı. Öğrenciler getirmiş oldukları çeşitli hediyeleri ve çiçekleri dedelerine, ninelerine takdim ettiler.

'Gönüllerimizin Gençlerine Saygı Haftası'

Huzurevi sakinlerine hitap eden okul müdürü Muhsin Topçi; "Biz Eser İlkokulu olarak 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılara Saygı Haftasının adını değiştirdik. Bizler bu haftaya bundan sonra 'Gönüllerimizin Gençlerine Saygı Haftası? diyeceğiz. Öğrencilerimize, büyüklerine saygıyı ve onların değerini anlamaları için böyle bir etkinlik düzenledik. Bu tür çalışmaları planlayan öğretmenlerime de teşekkür ederim" dedi.

Müzik Ziyafeti

Segah müzik ekibi birbirinden güzel şarkılar ve türküler seslendirdiler. Bir süre sonra müziğin ritmine kendilerini kaptıran yaşlılar soluğu sahnede aldılar. Özellikle Mehmet Mermer dedenin oyunu büyük alkış aldı. Öğrencilerin ve öğretmenlerin de sahneye çıkmasıyla çiftetelli, horon ve kolbastı oyunları ile gönüllerince eğlendiler.

Huzur evi müdürü Ramazan Dargın, Hemşire Nurdan Avcı, Sosyal Çalışmacı Ayşenur Genç ve diğer çalışanların yakın ilgileri öğrencileri çok mutlu etti. Ayrıca okul müdürü Muhsin Topçi; "Yaşlılarımızın böyle nezih bir ortamda ve ilgili personellerle beraber kalmaları bizi ziyadesiyle mutlu etti" dedi. Etkinlik toplu çekilen fotoğrafla sona erdi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2794172/yaslilar-gonullerince-eglendiler