Ne kadar da sizi rahatsız etmiş!

Editör'ün Yorumu
Editör'ün Yorumu

Haber rutin bir haber.
Bir genç dövülüyor, kaldırıldığı Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yakınları konunun gündeme gelmesi için habercileri çağırıyorlar, ancak gelen habercilere hastane başhekimliği izin vermiyor..
Bunun üzerine de dövülen gencin yakınları, genci sedyeye alıp acil servis önünde istedikleri haberi yaptırıp kameralara konuşuyorlar.
Olayın özeti böyle..
Ancak gelin görün ki bu haberin haber sitemizde yayınlanmasından sonra habere öyle yorumlar geldi ki şaşırmamak elde değil..
Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi için yapılan bu kadar basit bir eleştiri birilerini o kadar ne kadar rahatsız etmiş ki o kişiler yorumlarınızda sadece bel altı vurmadıkları kalmış..
Ne gazeteciliğimizi ne cahilliğimizi bırakmışlar..
Ama bakın onların o yorumlarınızı aynen yayınladık
Çekindiğimiz üstünü örtmek zorunda kaldığımız bir şeyimiz olmadığı ve herkesin görüşlerine saygı duyduğumuz için o yorumları yayına verdik ve yeni yorumlar geldiğinde de yayına veriyoruz.
O eleştiri sınırlarını zorlayan hakarete varan bu yorumları yapanların (Ki kim olduklarını az çok tahmin ediyoruz) var ki en küçük eleştiride böyle top yekun böyle saldırıya geçiyorlar..
Bu anlattıklarım olayın ahlaki yani..
Birde genelgelerde sınırları çizilen kuralları var.
Hastaneler de fotoğraf ve görüntü çekilmesiyle ilgili olarakSağlık Bakanlığının genelgesini ortada..
Habercilere böyle eleştiri getirenlerino genelgeyi çok iyi okumalarını tavsiye ediyorum
Ayrıca habercilerin fotoğraf ve görüntü almaları madem yasak,o zaman hastanenin en mahrem yeri olan ameliyathanelerde((Bilmem ne ameliyatı ilk kezyapıldı(( diyerek hastalar narkozlu iken veya yatağındaobjektiflere ''Ben istemedim ama çekiyorlar' yüz ifadeleriyle fotoğraflarını çekip basın bültenlerini göndermek hem ne kadar ahlaki hemde bakanlığın bu genelgesiyle ne kadar örtüşüyor?
Sonuç olarak herkes birbirine mesleğini yaparken saygılı olmak zorunda.
Herkes oturduğu makamın hakkını verip görevlerinin bilincinde olmalı.
Eğer saygılı olmazsanız böyle eleştiriler gelmeye devam edecek, eleştirilerin odağındaki kişiler de tıpkı şimdi olduğu gibi böyle bas bas bağırmayı da sürdürecektir...

- Medyabar, Editör'ün Yorumu tarafından kaleme alındı
https://medyabar.com/makale/2794205/editorun-yorumu/ne-kadar-da-sizi-rahatsiz-etmis