Karasu'da doğalgaz dağıtımı başladı

Karasu Kent Park'ta gerçekleştirilen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun yanı sıra Vali Mustafa Büyük, AK Parti Milletvekili Hasan Ali Çelik, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Karasu İlçe Kaymakamı Şafak Gürçam, Karasu İlçe Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, İlçe Jandarma Komutanı Bahadır Helli, AGDAŞ Genel Müdürü Kenan Demir ve çok sayıda vatandaş katıldı.

40 Kilometrelik Hat

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren AGDAŞ Genel Müdürü Kenan Demir, "13 Mayıs 2013 tarihinde burada yatırımın başlangıcını temsilen altın kaynak töreni yaptık. AGDAŞ olarak 40 kilometrelik 60 cm çapında basınçlı boru hattını ve şehir girişi istasyonunu bitirdik. İlçemize bu yatırımın kazandırılmasında emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu, Valimiz Sayın Mustafa Büyük, AK Parti Milletvekilimiz Sayın Hasan Ali Çelik olmak üzere herkese şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

Doğalgaz Hayırlı Olsun

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, "Doğalgaz çalışmalarında bizden hiçbir şey esirgemeyen Sayın Valimiz, Sayın Vekilimiz, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza Karasuluların huzurunda bir kez daha en kalbi duygularla teşekkür ediyorum. Doğalgaz Karasu'muza hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

Karasu'nun standartları yükseldi

İspiroğlu'nun ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, "İlçelerimizin standartlarının yükselmesinde bu tarz projelerin önemi çok büyük. Doğalgaz, temiz ve ucuz bir yakıttır. Hayat standartlarını yükselten, rahat ve konforlu bir yakıt olan doğalgazın Karasu'ya ulaşması, hepimizi çok sevindirdi. Karasulu kardeşlerimiz her zaman her türlü çalışmada bizim yanımızda oldular. Bize de düşen Karasulu kardeşlerimize en iyi şekilde hizmet etmektir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, doğalgazın Karasu'muza hayırlı olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Şehrin her köşesine hizmet

AK Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, "Doğalgaz hava kirliliği yapmayacak, kullanımı kolay bir yakıt. Dolayısıyla konforun en üst seviyesidir. İnşallah bu imkânlardan tüm Karasu'lu hemşerilerimiz istifade edecektir. Ümit ediyorum ki bundan sonra ki adım Kocaali, Kaynarca gibi sahil ilçelerinin de doğalgaza kavuşması olacaktır. Bütün bu hizmetler sizler için, Sayın Başbakanımızın söylediği çerçevede ülkemizin her köşesinde ki insanımızın bu imkânlardan faydalanması için çalışmaya devam ediyoruz. Karasulu hemşerilerimize hayırlı olsun" dedi.

Karasu geleceği parlak bir ilçe

Vali Mustafa Büyük ise, "Şehirlere ve ilçelere yapılan hizmetler ile birlikte gelişmeyi ve kalkınmayı hep birlikte hissetmiş oluyoruz. Allah huzurumuzu bozmasın, inşallah hep beraber gayret içerisinde bu hizmetleri daha da arttırmaya devam edeceğiz. Doğalgaz ulaştığı şehrin standartlarını değiştiren çok önemli bir hizmettir. Bu önemli hizmetin Karasu'ya gelmiş olması ilçenin kaderini etkileyecektir İlçemize hayırlı olsun" diye konuştu.

İlk gaz dualarla yakıldı

Açılış konuşmalarının ardından yatırımda emeği geçen yüklenici firmalara teşekkür plaketleri sunuldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, San-İş inşaat adına Mustafa Karaboğa'ya, Vali Mustafa Büyük ve Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ise AGDAŞ Genel Müdürü Kenan Demir'e plaket takdim etti. Törenin devamında, Karasu Halk Eğitim Merkezi halk oyunları ekibinin gösterisinin ardından doğalgaz hattına gaz salınarak ilk doğalgaz dualarla yakıldı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2794248/karasuda-dogalgaz-dagitimi-basladi