Akil adam Dilipak Sapanca'da konuştu

Sapanca Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleşen konferansa konuşmacı olarak katılan Dilipak'ın yanı sıra Sapanca Kaymakamı Osman Sarı, Belediye Başkanı İbrahim Uslu, Ak Parti İlçe Başkanı Nazmi Bostancı, Sapanca Müftüsü Orhan Örnek, Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mehmet Nuri Dede ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sinevizyon gösterisi ile başlayan program Uganda Cumhuriyetinden İsmail Sekiziyuvi tarafından okunan Kur-an Tilaveti ile devam etti.

Daha sonra söz alan Abdurrahman Dilipak ise konuşmasında yetimlere yardım etmenin önemine değindi. Dilipak "Yüce Allah eğer siz yetimlerimize sahip çıkmazsanız, kıldığınız namazın boşuna harcanan bir emek olduğunu söylüyor. Yetin hakkını yemek demek bir yetimin elinden ekmek çalmak demektir. Yetimlere bakmıyorsanız, zekatta verseniz, sadakanızı da verseniz eğer sizin namaz kıldığınız beldede iki cami arasında bir yetim varsa, onu doyurmadıysanız yediğiniz ekmek yetimin sofrasından çalınmış demektir. Yeryüzünün bütün açları ümmetin yetimidir. Allah sizin ellerinizle zalimleri cezalandırmak ve mazlumlara yardım etmek ister. Kitabında öyle diyor. Sizin ellerinizle doyurmak istiyor yoksulları"dedi.

Kendisinin de bir yetim olduğunu belirten Dilipak, "Yetimlerin dilinden en iyi ben anlarım. Çünkü küçük yaşlarda bende anneden yetim kaldım. Belki başarımın ardında o yetimliğin itici gücü etkilidir. Hayata daha sıkı sarıldım ve mücadele verdim. Allah sizin elinizle zalimi cezalandırmak, mazluma yardım etmek istiyor. Allah'ın bunlara gücü mutlak yeter ama, bu işi sizin elinizle yaptırmak istiyor. Bu iş duayla falan olmaz. Bu işler canla, malla, çocuklarınızla ve sevdiklerinizi vermekle olur. O yüzden bir apartmanda birlikte çalışıp gerekirse 9 kişi bir araya geleceğiz ayda 10ar lira vereceğiz ve yetimlerimize sahip çıkacağız"diye konuştu.

Konuşmalar sonrası konferansa katılan vatandaşlara İHH tarafından hazırlanan tanıtım broşürü, kitapçık ve kumbara dağıtıldı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2794475/akil-adam-dilipak-sapancada-konustu