Paramedik’lerden anlamlı kutlama

22 Aralık Paramedik günü nedeniyle yapılacak olan etkinlikleri Kutlu Doğum haftası nedeniyle iptal ederek basın açıklamasıyla kutlandı.

Paramedik Derneğiİl Başkanı Gökay Köksal,"22 Aralık paramedikler günü etkinlikleri kapsamında şehrimizde de bir dizi program düşüncemiz vardı. Fakat 22 Aralık tarihinin bu sene hepimiz için kutlu ve mübarek olan mevlit kandiline rastlaması münasebeti ile arkadaşlarımızla yaptığımız istişare sonucu bu yılki paramedikler gününde farklı bir kutlama etkinliği yapmama kararı almış bulunuyoruz.

Bu münasebetle, alın teri dökerek bir yerlerde insanların hayatini kurtarmaya, hayatini adamış tüm meslektaşlarımızın 22 Aralık paramedikler gününü kutlarız. Ayni zamanda alemlerin sultani peygamber efendimizin dünyamızı şereflendirdiği bu mübarek günde tüm islam aleminin mevlit kandilini kutlar, hayır ve esenlikler dileriz" dedi.

Paramedik Derneğiİl Başkanı Gökay Köksal, "22 Aralık paramedik günü uluslararası alanda hastane ve hastane öncesi acil sağlık hizmetlerinde tanınırlığı yüksek ve popüler olan meslek grubu paramediklik, ülkemizde yeni meslek grupları içerisinde yer alıp mazisi yaklaşık 20 yıl olmasına rağmen özellikle son 10 yıldır acil sağlık hizmetlerindeki gelişime paralel olarak tanınırlığı ve önemi gittikçe artmaktadır.

Türkiye'de paramedik mesleğini güçlü bir şekilde temsil eden ve bir meslek dayanışma örgütü olan paramedik derneği girişimleriyle ve çok sayıda meslektaşımızın katilimi ile belirlenen 22 Aralık tarihi her yıl paramedik'ler günü olarak ülkemizde kutlanmaktadır.

Paramedik unvanına sahip meslektaşlarımız, kendimize ilke edindiğimiz "paramedik hayat kurtarır" sloganıyla bugün ülkemizde sağlık bakanlığı bünyesinde bulunan hastaneler ve 112 ambulans servisleri başta olmak üzere bir çok kamu ve özel farklı kurum ve kuruluşlarda da görev yapmaktadırlar

Paramedik derneği olarak mesleğimizin tanıtımı ve gelişimi adına birçok ulusal ve uluslararası sempozyum, kongre, dergi, yayın ve kısa film gibi faaliyetlerde bulunarak ve hâlihazırda genel merkezimizin öncülüğünde ve bir çok ünlü isimin desteğiyle bir çok sosyal sorumluluk projesine de imza atmaktayız. "sağlık çalışanlarına karşı şiddete son!" ve "hangi durumlarda 112 ambulansını aramalıyız." konularında halkımızı bilinçlendirerek onlarda farkındalık oluşturma adına uyguladığımız projelerden sadece ikisini temsil etmektedir. 112 gökay Dr.paramedik derneği sakarya teşkilatı olarak 2015 yılını değerlendirdiğimiz ve önümüzdeki 2016 yılındaki faaliyetlerimizi belirleyeceğimiz bir çalışma içerisindeyiz.

2016 yılının bir dizi ziyaretler zinciri ile mesleğimizin tanıtımı ve önemi adına girişimlerde bulunarak farklı kamu-özel kurum ve kuruluşlarla ve STK'larla ortak projelere imza atacağımız bir yıl olacağına inanıyoruz" diye konuştu.

Alaattin Onur

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2794481/paramediklerden-anlamli-kutlama