Saadet Partisi'nden Çaykışla çıkartması

Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Eyüp Yıldırım burada yaptığı konuşmada "Oy vermek mesuliyet gerektirir. Seçtiğimiz yönetimler bizim adımıza iş yapacaklardır. Yapılan her bir usulsüzlük ve yolsuzluktan oy verenlerin sorumlu olacağını hiç aklımızdan çıkartmamamız gerekir. Bizim geçmişte; 1994-1999 yılları arasında belediyelerde olduğumuz yıllarda hiçbir belediyemiz hakkında yolsuzluklarla alakalı tek bir soruşturmamız olmamışken 2009'dan bu yana 1521 belediye hakkında soruşturma açılmıştır. Bu tablo bize şunu gösteriyor ki artık acilen öncelikle yerel yönetimlere akabinde genel yönetimlere Milli Görüş anlayışı ve tek temsilcisi Saadet Partisi iş başına getirmektir. İnsanımızın bu duyarlılıkla hareket edeceğini de biliyorum" dedi.

Saadet Partisi Erenler Belediyesi Başkan Adayı Ersin Kılıç ise yaptığı açıklamada göreve geldikleri taktirde sosyal belediyecilik anlayışını harekete geçireceklerini belirtti. Ayrıca imar uygulamalarına da son vereceklerini belirten Kılıç; "İmar uygulamalarından dolayı insanlarımıza zulüm edildiğini görüyoruz. Sadece merkez mahallelerde değil köy statüsünden çıkan bu yerlerinde yarın öbür gün aynı sıkıntılarla karşı karşıya kalacağını bilmenizi istiyorum. Beceriksiz,yönetimler yüzünden bunlar yaşanmıştır. Bu uygulamalardan dolayı insanlarımız perişan edilmiştir" dedi.

Gelen sorularıda yanıtlayan Kılıç; "Seçimden seçime gelen bir belediye başkanlığını Allah bana nasip etmesin. Farklı bölgelerde görevlerim oldu. Beni araştırabilirsiniz" diye konuştu.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2795354/saadet-partisinden-caykisla-cikartmasi