"Herkes için Yeterli Beslenme" projesi

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, SÜEAH'da düzenlenen toplantıda konuşanproje yöneticisiDoç. Dr. Mutlu Doğanay,projeninAvrupa çapında bir proje çalışma olduğunu belirtti.

Projede,Hırvatistan, Almanya, İspanya ve Türkiye?nin yer aldığını vurgulayanDoğanay, şunları kaydetti:

"Kampanya Avrupa Sağlık için Nutrisyon İttifakı (ENHA) tarafından yürütülmekte olup, ENHA Avrupa?daki tüm malnütrisyonu (kötü beslenme sonucu ortaya çıkan klinik durum) olan hastalara nütrisyon (hekim kontrolünde beslenme desteği) desteği sağlanarak komplikasyon oranlarını düşürmek ve ekonomik yükü azaltmak için bu kampanyayı başlatma kararı almıştır."

Proje sorumlusu SÜEAH İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof Dr. Ali Tamer dehastalıklarla ilgili beslenme çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Hastane Başhekimi Doç. Dr. Yakup Tomak da projenin beslenme bozukluğuna bağlı olan hastalıkların önlenmesinde önemli bir katkı sağlayacağını aktardı.

SÜEAH'ınpilot projede yerini aldığına işaret edenTomak, "Bu bizim için gurur vericidir. İç hastalıkları ABD hocalarından Prof. Dr. Ali Tamer ve diyetisyen Pınar Cumhur hastanemizde bu projeyi yürütmektedir.Projeye katkı sağlayan tüm personele özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim" ifadesini kullandı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2795749/herkes-icin-yeterli-beslenme-projesi