Bakan Yardımcısı Çelik'ten Geyve ziyaretleri

Her konuşmasında Geyve'ye yöre insanlarına aşığım diyerek beğenisini ifade eden Bakan Yardımcısı Çelik'i Geyvelilerde büyük sevgi yumağı ile karşıladı. Geyve'de ilk önce Yemiş ailesinin sünnet cemiyetine katılan Bakan yardımcısı Çelik burada mehter marşı müziğiyle karşılandı. Geyvelilerin hoş geldiniz dileklerine duyarsız kalmayan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, vatandaşları tek tek dolaşıp selamlayarak hepsinin hal hatırını ve sıkıntılarını sorarak kısa kısa sohbetlerde bulundu.

Bakan yardımcısı Hasan Ali Çelik beraberinde Geyve Kaymakamı İlyas Memiş ve Ak Parti İlçe Başkanı Muhittin Irmak ile Geyve köylerinin kültürlerinin adeta birer simgesi olarak günümüze kadar gelen hayır pilavı pilav etkinliklerine katılmak üzere Aydınlar Mahallesine geçti. Burada Mahalle Muhtarı Şaban Tetik ile bölgede oturan vatandaşlar veBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Hasan Ali Çelik'inde katılımıyla gerçekleştirilen Hayır pilavına yoğun ilgi oldu.

Aydınlar Köyü Hayır Pilavı Kur'an-ı Kerim ile okutulan mevlüt ile manevi anlamda ayırlara vesile olurken, pilavın ardından yöre gençlerinin centilmence tuttukları ata sporumuzun olmazsa olmazlarından güreşler bir hayli zevkli ve çekişmeli geçti.Pilava katılan misafirler uzun zamandır görmedikleri, dostları ile kaynaşarak, yayla havasında sohbet etmenin keyfini yaşadı.

Geleneklerimizin devam ettirilmesi açısından yaptıkları hayır pilavı etkinliğine Bakan Yardımcımız Hasan Ali Çelik'inde katılımından dolayı onure olduklarını ifade eden Muhtar Şaban Tetik; Birlik-beraberliğimizi yaşamak, gelenek ve kültürümüze sahip çıkabilmek adına yaptığımız etkinliğe katılan herkese teşekkür ederiz" dedi.

Ankara programlarından fırsat buldukça Sakarya'ya gelerek , ilçe ve mahallelerde vatandaşlarla hasbihal etme imkanı aradıklarını ifade eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan yardımcısı Hasan Ali Çelik, bu hafta sonumuzu Geyve'ye ayırdık.Tarım'ın gözbebeği bu topraklarda yaşayan çalışkan dürüst, geleneklerine sahip çıkaninsanlarımızla bir arada olmak, onları dinlemek büyük keyif veriyor, dedi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2796023/bakan-yardimcisi-celikten-geyve-ziyaretleri