Erenler'de çevre dostu bir nesil için eğitimler başladı

Erenler Belediyesi tarafından bir süre önce hizmete konan cam geri dönüşüm kumbaraları vatandaşın takdirini kazanmıştı. Atık camların toplanması ve geri dönüşüme kazandırılması projesi ile Erenler ilçesi genelinde işlek caddelerdeki 80 noktaya konan geri dönüşüm kumbaraları sayesinde atık camlar çöpe değil, cam geri dönüşüm kutularına atılmaya başlanmıştı.

Bu projenin devamı niteliğinde olan yeni bir uygulama ile bu kez de yine Erenler Belediyesi öncülüğünde Erenler Belediyesinin anlaşmış olduğu firma personelince okullarda geri dönüşüm eğitimlerine başlandı.

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk'ün çevreye karşı duyarlı bir nesil yetiştirmek için verdiği talimat doğrultusunda Erenler Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce Erenler de ki ilkokullarda geri dönüşüm ile ilgili ders verildi.

Video sunum olarak gerçekleşen dersler ile Dilmen İlköğretim, Yeşiltepe İlköğretim, Çaybaşı İlköğretim ve Mehmet Gölhan İlköğretim okullarında öğrencilere geri dönüşümün önemi, geri dönüştürülebilen atıklar, ambalaj atıkları ve atıldığı kumbaralar, çevre sorunları ve cam geri dönüşümünün faydaları hakkında görselleri ile birlikte bilgiler verildi.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2796249/erenlerde-cevre-dostu-bir-nesil-icin-egitimler-basladi