Şehirde trafik denetimleri en üst seviyeye çıkartıldı!

Vali İrfan Balkanlıoğlu'nun başkanlığında İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya ve İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yiğit ile üst düzey trafik sorumlularının katıldığı toplantı yapıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından başlatılan "Bu Yolda Hep Birlikteyiz" kampanyası çerçevesinde ilimiz genelinde trafik kuralları ihlallerine yönelik denetimlerin üst seviyeye çıkarılmasına karar verildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU tarafından başlatılan "Bu Yolda Hep Birlikteyiz" kampanyası kapsamında Sakarya Valisi Sayın İrfan BALKANLIOĞLU başkanlığında İl Emniyet Müdürü Sayın Fatih KAYA ve İl Jandarma Komutanı Sayın Cengiz YİĞİT'in katılımlarıyla bir toplantı yapıldı.

Toplantıda; "Bu Yolda Hep Birlikteyiz" kampanyasıyla özellikle altı çizilen emniyet kemeri, cep telefonu ve tehlikeli araç kullanımı ile kırmızı ışık ihlali denetimlerinin ilimiz genelinde en üst seviyeye çıkarılması, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU'nun talimatlarıyla görevlendirilen tüm emniyet ve jandarma personeline "Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağı" düzenleme eğitimi verilerek Fahri Trafik Müfettişi gibi çalışarak ceza yazabilmesi için talimatlar verildi.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2796627/sehirde-trafik-denetimleri-en-ust-seviyeye-cikartildi