Haymanalılardan 750 kişiye aşure ikramı

Dağıtım sırasında bir açıklama yapan Sakarya Haymanalılar derneği başkanı Ali İhsan Tarım yaptığı açıklamada"Hicri 1436 yılının Muharrem ayındayız. Hicri senenin birinci ayı olan Muharrem ayının 10. günü Aşure günü denmiştir. Muharrem ayının onuna rastlayan Aşure günü?nün fazileti de o günde cereyan ede gelmiş olaylardan kaynaklanmaktadır ki, Cenab-ı Hak,bu mübarek günde on peygamberine on büyük ihsanda bulunmuştur. Biz Sakarya Haymanalılar Derneği olarak bu ayın tüm İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Cenab-ı Haktan niyaz ediyoruz" dedi.

Geçmişte birçok önemli olayın gerçekleştiği, bugün de öncelikle İslam coğrafyasında ve bütün dünyada insanlık adına utanç verici ve onur kırıcı olaylar yaşandığını belirten Tarım , "Milyonlarca insan zulmün esareti altında acı çekmekte, birçokları hayatlarını kaybetmektedir. Başta Filistin, Suriye, Mısır,Irak,Arakan, Doğu Türkistan ve daha birçok, Müslüman halklar baskı ve zulüm altında ezilmeye devam ediliyor. Bizler bu olayların temelinde ahlak ve maneviyat eksikliğinin olduğuna inanıyoruz.Sakarya HaymanalılarDerneğiolarak önce ahlak ve maneviyat diyoruz. Aşure ikramındaki kardeşliğimiz ve birlik ve beraberliğimizin daimi olmasını diliyorum" diye konuştu.

Teketaban Mahallesi Cami imamı Mert Ali Öztürk dua etmesinin ardından hazırlanan aşureler Teketaban ve çevre mahallelerden gelen vatandaşlara dağıtıldı.

Aşüre dağıtımına Karapürçek Ak parti ilçe başkanı Cemalletin Selim belediye meclis üyesi İlhan Yüksek Ali Bilici çok sayıda vatandaşlar derenek yönetiçileri vardı

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2796962/haymanalilardan-750-kisiye-asure-ikrami