Adaylık için 5 isim gündemde

İlçe kongrelerini tamamlayan AK Parti'de sırada 7 Şubat'ta yapılacak olan il kongresi var.

Mevcut Başkan Recep Uncuoğlu'nun yeniden aday olmayacağı kongre öncesinde , il başkanlığına kimin aday olacağı merak ediliyor. Parti kulislerinde adaylık için bir çok isim telaffuz edilirken , gözler AK Parti Genel Merkezine çevrilmiş durumda.

AK Parti Genel Merkezinin önümüzdeki günlerde Sakarya Koordinatör Milletvekili Osman Boyraz vasıtasıyla il başkanlığı için adı geçen bazı isimlere yönelik teşkilatlar içerisinde anket yapacağı ifade ediliyor. Boyraz'ın teşkilatların yanı sıra Milletvekilleri ile Belediye Başkanlarınında görüşlerinde baş vuracağı belirtiliyor.

AK Parti'de il başkan adayını genel merkezin belirleyecek olmasına karşın bazı isimlerin adaylık için çalışmalarda bulundukları ve yönetim listesi hazırladıkları söylenirken , bu isimlerin aynı zamanda milletvekilleriyle de görüştükleri ve adaylıkları için nabız yokladıkları belirtiliyor.

Öte yandan aday adaylarıyla bizzat Başbakan Davutoğlu'nun görüşeceği ve nihayi kararı vereceği ifade ediliyor.

AK Parti içerisinde başkan adaylığıiçin iki ayrı grubun çalıştığı belirtiliyor. Mevcut yönetiminil başkanlığı içinAhmet Demir , Levent Samrıoğlu ile Mert Aydemir gibi isimler üzerinde durduğuifade edilirken, diğer bir grubun ise yine yönetim içerisinden Avukat Sezai Akyol'un adaylığı için çalıştığı belirtiliyor. Bu grupların dışında Avukat Oktay Yıldırım'ında yine adaylık için çalışma içerisinde belirtiliyor.

Sakarya Halk Gazetesi

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2797083/adaylik-icin-5-isim-gundemde