Başkan Püsküllü kesimhaneleri gezdi

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ve başkan yardımcıları 33 kurban kesimhanesini gezdi. Başkan Püsküllü ve başkan yardımcıları,kesimhane sahiplerini başarılı uygulamadan dolayı tebrik edip, teşekkür belgesi verdi. Başkan Püsküllü, vatandaşlarla tek tek bayramlaşıp, çocuklara da bayram harçlığı verdi. Başkan Püsküllü 'ye, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu eşlik etti.

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, başkan yardımcıları Sinan Baylan, Ahmet Kavakçı, Hasan Altuntaş, Abdullah Bozalan ve Hasan Dikmen, sabahın erken saatlerinden itibarentoplu kurban kesimhanelerini gezerek, vatandaşlarla bayramlaştılar. Başkan Püsküllü ilk olarak Hendek Belediyesi Mezbahanesini ziyaret edip, vatandaşların ve görevli ekibin bayramını kutladı.

Bayram öncesi kesimhaneler titizlikle denetlendi

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Hendek Belediyesi zabıta ekipleri, Toplum Sağlığı Merkezi, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile ilçe müftülüğü tarafından da bayram öncesinde kurban kesimhaneleri titizlikle denetlendi. Vatandaşlar İslami kurallara uygun ve hijyenik ortamda kurbanlarını gönül rahatlığı ile kestirdiler. Uygulamadan memnun kalan vatandaşların kesimhanelere ilgisi yoğun oldu. Vatandaşlar uygulamadan dolayı Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü 'ye teşekkür etti.

Uygulama başarılı, çevre temiz, vatandaş memnun

Kesimhaneleri tek tek gezen ve vatandaşlarla bayramlaşan Başkan Püsküllü, sokaklarda kurban kesiminin önlenmesi ile hem çevre temizliğinin olduğunu hem de vatandaşın uygulamadan memnun kaldığını belirterek ? Kesimhane sahipleri ve vatandaşlarımızın da uygulamamıza destek vermeleri ile her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı'nda ilçemizde çirkin görüntüler olmadı. Bu konuda her bayram öncesi ekiplerimiz tespit edilen kesimhaneleri titizlikle inceliyor ve yapılması gerekenler konusunda kesimhane sahibini bilgilendiriyor. Belediye Mezbahanesinde ve toplu kesimhanelerinde bir imam bulunup İslami kurallara uygun olarak kesim yapılmaktadır. Herhangi bir sorun yaşanması ihtimaline karşı nöbetçi veteriner hekimimiz de hazır bulunmaktadır. Kesimhane sahiplerine kurallara uygun olarak kesim yaptıkları, vatandaşlara da duyarlılıklarından dolayı, çevre temizliğine katkıda bulundukları için teşekkür ediyorum" dedi.

Kesimhane sahipleri ve vatandaşlar da uygulamasından memnuniyetlerini dile getirerek BaşkanPüsküllü 'ye teşekkür ettiler.

Teşekkür belgesi verildi

Kesimhane ziyaretlerinde Başkan Püsküllü ve başkan yardımcıları, kesimhane sahiplerine kurallara uygun ve çevre temizliğine katkıda bulundukları için teşekkür belgesi verdi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2797114/baskan-puskullu-kesimhaneleri-gezdi