Genç Erkekler Basketbol Ligi başlıyor

Alpay Alev Genç Erkekler Basketbol Ligine Atılganspor, Gençlikmerkezi Gençlikspor, Özel Işık Kolejispor, SAÜ Vakfı Kolejspor, Sakarya Basketbol Kulübüspor ve Sakarya Gençlikspor takımlarının katılacağını söyledi. SBK Lige A ve B takımları ile katılacak.

Cuma günü başlıyor
Genç erkekler Basketbol Ligi 3 Mart 2012 Cumartesi günü başlayacak. Günde 2 maç olarak planlanan ligin ilk maçı Atatürk Spor Komleksi'nde saat 17.00 de Sakarya Gençlikspor ile Gençlik Merkezi Gençlikspor arasında. Günün ikinci maçı saat 18.30 da Özel Işık Kolejispor ile SBK (B) takımları arasında. İlk iki gün başlama saatleri aynı. Sonraki günler ise ilk maç saat 18.15 te, ikinci maç saat 19.45 te başlayacak.

Elemeler ve Final Grubu
Genç Erkekler basketbol Liginde eleme maçları 21 Mart 2012 günü sona erecek.23 Mart 2012 günü Final grubu çapraz eşleşme maçları oynanacak. Lig 25 Mart 2012 günü yapılacak Final maçları ile sona erecek.

Sakarya Yıldızlar katılmıyor
Sakarya Basketbol Liglerinin olmazsa olmaz takımlarından Sakarya Yıldızlar Basketbol Kulübüspor takımı Gençler Ligine katılmadı. Sakarya Yıldızlar kulübü Antrenörü Kerim Durmaz, küçük erkekler basketbol liginde yarı final maçında hakemlerin kötü yönetimini öne sürerek takımını sahadan çekmiş ve ertesi gün yapılacak 3-4 maçına da çıkmamıştı. Sakarya Yıldızlar Basketbol Kulübünün Protestosunun devam ettiği ve bu nedenle Gençler Ligine katılmadıkları ileri sürüldü.
Suat Beyenal

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2797334/genc-erkekler-basketbol-ligi-basliyor