"9. Feta Ödülleri" sahiplerini buldu

FETA Girişimi Dönem Sözcüsü Us:

"Yaşam yolculuğuna örnekler oluşturmak, berekete vesile olmak ve FETA medeniyeti yürüyüşünde cesareti artırmak amacıyla 41 değerli insanımızı ödüllendirip Türkiye ve dünya kamuoyunun dikkatine sunarak iyi bir dünya bırakma düşüncesindeyiz"

Adapazarı Kültür Merkezi'nde düzenlenen ödül töreninde konuşan FETA Girişimi Dönem Sözcüsü Hacer Us, 2005'ten itibaren düzenlenen organizasyonun kurumsal kimlik kazanarak yolculuğuna devam etttiğini söyledi.

Us, rozetlerin ve her türlü simgeleştirmenin karşısında olduklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Yaşam yolculuğuna örnekler oluşturmak, berekete vesile olmak ve FETA medeniyeti yürüyüşünde cesareti artırmak amacıyla 41 değerli insanımızı ödüllendirip Türkiye ve dünya kamuoyunun dikkatine sunarak iyi bir dünya bırakma düşüncesindeyiz. Her türlü siyasi, ideolojik, etnik ve benzeri kimliklerin tartışma ve kavga konusu yapmak yerine enerjimizi çok çeşitli üretimlere kanalize etme peşindeyiz. Bu sayede dini değerleri hayata katıp çoğulcu ve eşitli yapıyla Türkiye'ye ayrıcalık katacağımıza inanıyorum. Her türlü potansiyele ve dinamik yapıya sahip olan coğrafyamızda yapay sorunlar yüzünden halkımızın asırlar boyunca oluşturduğu birikimi anlamsız bir şekilde zayi edilmiştir.

Kaynaklarımız tüketilmiş, maddi ve manevi tüm enerjimiz göz göre göre yok edilmiştir."

Aralarında hiçbir fark bulunmayan, büyük bir ümmetin çocukları insanların kıskançlık duygularıyla şekillendirildiğini savunan Us, insanların kandırıldığını ve kışkırtıldığını öne sürdü.

Konuşmanın ardından 41 kişiye ödül verildi.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2797754/9-feta-odulleri-sahiplerini-buldu