Gol düellosunun kazananı Akhisarspor 3-2

Sakarya 2. Amatör Küme Pamaukova Grubunda ilk haftayı3-1 lik Kemaliyespor galibiyeti ile kapatan Akhisarspor, ilk hafta Fevziyespor'u 4-1 yenen Bayatspor ile Pamukova stadında karşı karşıya geldi.

Bayatspor'un bir peanaltı vuruşundan yararlanmadığı karşılaşmada Akhisarsporrakibini 3-2 yenerek i üç puanı üç golle aldı.

Pamukova Stadında oynan karşılaşmaya dah atak ve derlşi toplu futbol ortaya koyan konuk ekip Bayatspor, aradığı golü 21'inci dakikada Beytullah'ın golü ile 1-0 öne geçti. Bu gole Akhisarspor 32'inci dakikada Necmi'nin güzel golü ile beraberliği yakaladı 1-1. İlk yarı bu skorla sona erdi.

İkinci yarı galibiyet golüne yine Bayatspor ulaştı. 58. Dakikada Kadir'in müthiş vuruşu Akhisar fileleri ile buluştu Bayatspor bu güzel golle 2-1 önegeçti.Golden sonra Bayatspor kalesine yüklenen Akhisarsporaradığı golü 71. Dakikada Ahmet'in golü ile beraberliği sağladı. Bayatspor galibiyet golünü ararken ikinci yarı oyuna dahil olan Adem'in 77.dakikda attığı golle 3-2 öne geçti.

Geriye düşen Bayatspor galibiğyet golü için Akhisarspor kalesiğne yüklendiği esnada penaltı kazandı. Penaltı vuruşundatopun başına geçenBarış topu kalenin yanından dışarı gönderince Bayatsporberaberlik golünden oldu ve karşılaşma Akhisarspor'un 3-2 galibiyeti ile sona erdi. Bayatspor da kaleci Süleyman sakatlanarak oyundan çıktı.

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2797789/gol-duellosunun-kazanani-akhisarspor-3-2