Turizmde, Sapanca'nın yıldızı yükseliyor

Konumu, 5 mevsimin yaşandığı iklimi ve Sapanca Gölünün tabii güzellikleri, bu yöreyi turizm yatırımları için cazibe merkezi haline getirdi. Hızlı trenle birlikte değeri bir kat daha artan Sapanca, bilhassa Arap yatırımcı şirketlerinin gözdesi oldu.

Sapanca ve yörelerinde inşaat yapan birçok Türk firmasının yanında, yabancı yatırımcılarında sayıları son günlerde bir hayli arttı.

Ticaret ve Sanayi odası verilerine göre, Sapancada bu amaçla 32 firma kuruldu. Bu firmalardan 30'u turizm, konaklama ve işletme, biri inşaat, diğeri de emlak firmasıdır.

Dubai, Bahreyn, Abu Dabi ve diğer orta doğulu birçok Arap ülkesiailelerinin de yaşamak için seçtikleri yer Sapanca'dır.

Bu Arap kökenli ailelerin Sapancayı iklimnedeniyle yaşam alanı ilan etmeleri, yörede inşaat yatırımlarını hızla arttırmıştır.

Daha önce Sapanca ve civarında bulunan mevcut yapı stoklarından ev alan Arap kökenli aileler için, artık Türk firmalarınca hazırlanan projeler devreye girmiştir.

Sapanca'da inşaat yapan Türk firmaları, kalabalık Arap aileleri için özel projeler üretiyor.. M2 'si fazla, geniş, oda sayısının en az dörtolduğu daireler, bu aileler için ideal yaşam alanlarıdır.

Sapancada Arap ailesinin yaşam özelliklerine göre proje üretip, inşaat yapan Türk firmalarının satışları artmıştır.Hatta bazı firmalarımız, projelerini daha iyi sunmak için çeşitli Arap ülkelerindeki fuarlara katılmaktadır..
Sakarya, Sapancaya yapılan bu yatırımlar sayesinde, sahip olduğu farklı yöreleri ve turizm amaçlı bölgeleri yurt dışına tanıtarak, daha fazla yatırımı bölgeye çekebilir..

- Medyabar, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2797980/turizmde-sapancanin-yildizi-yukseliyor