YHT için 2'nci istimlak!

İstanbul , Ankara Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesinin hayata geçmesinin ardından Devlet Demiryolları Yüksek Hızlı Tren projesinin 2. etabı için kolları sıvadı.

Sapanca'dan geçecek olan YHT 2. etap için ilçede birçok ev, işyeri ve arazide istimlak çalışması yapılacak. İstimlak çalışmaları için Sapanca Belediyesi'ne yetki verilmesi ve mülk sahipleriyle görüşmeleri Belediye yetkililerinin yapması bekleniyor.

GÜZERGAH

Yüksek Hızlı Tren projesinin 2. etabının, İstanbul , Ankara Yüksek Hızlı Tren hattı gibi Sapanca?dan geçeceği ve Sapanca durağının olacağı öğrenildi.

2. etap güzergahının Sapanca Adıyamanlar Kereste firmasının bulunduğu mevkiden başlayarak mevcut tren hattının güneyinden Kuva-i Milliye Caddesi'nden ilerleyerek Kapalı Pazaryerinden Hacımercan yönüne doğru ilerlediği öğrenildi.

Ayrıca tren yolu için Babadağ yakınlarında tünel kazılacağı gelen bilgiler arasında. Güzergah üzerinde bulunan ve güzergahın en az 50 metre çevresinde kalan mülk ve arazilerde TCDD tarafından kamulaştırma çalışmaları başlayacak.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2798049/yht-icin-2nci-istimlak