Halk sanatla buluşuyor

Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları, Sakaryalıları sanatla buluşturmaya devam ediyor. SAMEK bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Hat Sanatı Kursları, vatandaşların kendi değerlerini keşfetmelerine imkân sağlıyor.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü bünyesinde büyük bir eğitim kurumuna dönüşen Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (SAMEK), binlerce Sakaryalıya hizmet vermeye devam ediyor. SAMEK bünyesinde faaliyet gösteren Hat Sanatı Kursları, vatandaşların kendi değerlerini keşfetmelerine imkân sağlıyor.

SAMEK Usta Öğreticisi, SAÜ İlahiyat Fakültesi Türk-İslam Sanatları Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Memiş, Büyükşehir Belediyesi?nin kültür ve sanat alanlarında önemli faaliyetleri hayata geçirdiğini belirterek, "SAMEK kurslarının başlaması ile ferdi gayretler ve sınırlı imkânlarla yapmaya çalıştığımız eğitim faaliyetleri daha düzenli ve devamlı hale geldi. Sanatla halkı buluşturan bu kurslar sayesinde halkımız kendi değerlerini keşfedip onlarla ilgilenme fırsatı bulmakta ve bu sayede birçok kabiliyet gün yüzüne çıkmaktadır"diye konuştu.

Şehirde önemli bir potansiyel oluşuyor

Klasik Türk Sanatlarına olan ilginin gün geçtikçe arttığını dile getiren Dr. Memiş, "Sakaryalıların Klasik Türk Sanatları alanında yapılan sergi, seminer, panel gibi faaliyetlere gösterdiği ilgi, emeği geçenleri memnun etmekte ve artık Sakarya?da bu alanda önemli bir potansiyelin oluştuğunu göstermektedir."ifadelerini kullandı.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2798803/halk-sanatla-bulusuyor