Dövmeyin aşağılamayın

Özel Sakarya Işık Eğitim Kurumları tarafından "Ana-Baba Okulu" çerçevesinde düzenlenen "Çocuğumla Anlaşabiliyorum" Konulu konferans Adapazarı Orhan Gazi Kültür Merkezi'nde yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.
Konferansa konuk olarak katılan Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı Prof.Dr. Mücahit ÖZTÜRK, "Çocuğumla Anlaşabiliyorum" başlığı altında ailenin çocuklarına karşı nasıl davranmaları gerektiği konusunda aydınlatıcı bilgiler verdi. Her çocuğun farklı yaratılışta ve özellikte olduğunu vurgulayan ÖZTÜRK, her çocuğa farklı davranışlar sergilemek gerektiği üzerinde durdu. Çocuk eğitiminin önemli ve uzun bir süreç olduğuna değinen ÖZTÜRK, sabırla ve doğru davranışlarla bu sürecin tamamlanması gerektiğini vurguladı.
Prof.Dr. Mücahit ÖZTÜRK: "Öğrencilerinizdeki başarısızlığın temelinde psikolojik ve yapısal sorunlar olabilir. Bu durum davranış bozukluluğu olarak karşımıza çıkar. Anne-Baba bilinçli olmalı ve uzman yardımı almalıdır. İnsanda fiziki hastalıklar olabileceği gibi ruhi hastalıklarda olabilir ve görmezden gelinmemelidir." dedi. Çocuğunuz derslerde başarılı değilse ?dövmeyin, aşağılamayın" diyerek sürekli uyardı ve tanılama belirtilerini anlattı. Ayrıca televizyon ve internet kullanımına da değinen ÖZTÜRK; internet bağımlılığına dikkat çekerek, anne babaların çocuklarına interneti kontrollü ve bilinçli kullandırmaları hususunda uyarıda bulundu. Dikkat dağınıklığı, zor öğrenme ve hiperaktivite konularına değinen ÖZTÜRK'ü dinleyen veliler çok faydalı ve bilgilendirici bir konferans dinlediklerini ifade ederek teşekkür ettiler.
Sapanca Kaymakamı Osman SARI?nın Prof.Dr. Mücahit ÖZTÜRK?e plaket sunması ile program sona erdi.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2798806/dovmeyin-asagilamayin