Ünver; 'Şehir yalan değil, hizmet bekliyor'

Geyve ve Serdivan'da konuşan MHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, AKP'li Toçoğlu'na yüklenerek, "Seçim geldi diye Yenikent ve Uzunçarşı için yeniden sözler vermeye başladılar. Alifuatpaşa ilçe olacak dediler şimdi mahalle oluyor. Tarım arazileri diyorlar şehir çimento fabrikası, taç ocakları istilası altında. Çevre katliamları yaşanıyor. Göl sorunu ve deprem karşısında hiçbir çalışmaları yok. Yapacağız, edeceğiz, daha ileriye taşıyacağız yalanlarına bu Sakarya artık kanmayacak. Sakarya raylı istiyor, sosyal hayat istiyor. Kültür ve canlılık istiyor. 70 bine yakın SAÜ öğrencisi bu şehirde vakit geçirecek yer istiyor. Bu şehir gelecek istiyor" dedi.

KÜLTÜR-SERDİVAN-GEYVE

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, Erenler Belediye Başkan adayı Yakup Alaylı ile birlikte Çankırılılar Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti. Ünver ardından Serdivan Kazımpaşa ve Geyve Alifuatpaşa'da düzenlenen mitinglere katıldı. Ünver'e bu çalışmalarında İl Başkanvekili Ahmet Kazıcıoğlu, İl Başkan Yardımcısı Ömür Açba, İl Seçim Komisyon Başkanı Fethi Paker, Komisyon üyeleri, il yöneticileri, il kadın kolları ve partililerde yanında yer aldı. İlk olarak Sakarya Çankırılılar Derneğinde, dernek üyeleriyle bir araya gelen Ünver, burada Sakarya adına hayata geçirecekleri projelerini anlatarak, "Kültürlerimize, renklerimize, kardeşlik ve birliğimiz büyük önem veriyoruz. Biz Sakaryalıyız, Ağrılıyız, Çankırılıyız, Giresunluyuz, Erzurumluyuz, Bosnalıyız. Biz hepimiz aynıyız. Hemşeriyiz, kardeşiz" dedi. Ünver dernek üyeleriyle Kültür Sokakları Projesinden bahsederek dernek üyeleriyle uzun uzun sohbet etti.

UZUNÇARŞI VE YENİKENT SÖZLERİ BİR DÜŞÜNÜLSÜN

Soğuk hava ve yağmur yağışına rağmen Serdivan Kazımpaşa'da düzenlenen mitinge katılan Ünver, daha sonra Geyve Alifuatpaşa'da binlerce kişiye seslendi. İki ilçede de coşkulu binlere seslenen Ünver, "Bu soğuk havada, yağmur altında, sadece gönül gücüyle bu meydanlara gelen tüm hemşerilerimizi saygıyla ve hürmetle selamlıyorum. İşte bizim gücümüz karşılıksız bu meydanlarda toplanan hemşerilerimizdir" dedi. AKP'yi ağır bir dille eleştiren ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'na yüklenen Ünver, " Sayın Toçoğlu'nun Belde Belediye Başkanıyken Serdivan'a ne yaptı? Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Sakarya'ya ne yaptı? İşleri güçleri imar değiştirmek,park, bahçe yapmak. Hani vizyon nerede? Yenikent yeni akıllara geldi. Hiçbir yatırım yapılmayan bir bölgeye şimdi ilgileniyoruz mesajı veriyorlar. 2009'da Uzunçarşı'ya söz verdi. Yapmadı. Şimdi esnaf isterse yaparız diyor.Yenikentte ikamet eden, Uzunçarşı'da esnaflık vatan hemşerilerimden biraz düşünmelerini istiyorum. Sakarya'mız için, kentimizin geleceği için bunların basit söylemlerine fırsat vermeyelim"

ŞEHİR HİZMET BEKLİYOR

Alifuatpaşa'nın İlçe yapılacağının AKP tarafından 3 yıl boyunda bölge halkına aktarılarakseçimler geçirildiğini anlatan Ünver, "Alifuatpaşa ilçe olacak diye bekliyordunuz. Şimdi burası mahalle oluyor. Bunu AKP yaptı" dedi. Sakarya'nınkirli sanayinin adeta merkezi haline geldiğini anlatan Ünver, "Toçoğlu tarım arazileri hakkında konuşuyor. Darıçayırına çimento fabrikası, Sapanca'ya taş ocağı ve Söğütlü'ye santral kurulmaması için mücadele verdi bu şehir. Sende AKP'nin Büyükşehir Başkanısın neden müdahale etmedin?" ifadelerini kullandı. Eleştirilerini sıralayan Ünver, "Yapacağız, edeceğiz, daha ileriye taşıyacağız yalanlarına bu Sakarya artık kanmayacak. Sakarya hizmet istiyor. Raylı istiyor, sosyal hayat istiyor. Kültür istiyor, canlılık istiyor. 70 bine yakın SAÜ öğrencisi bu şehirde vakit geçirecek yer arıyor. Tarihi çarşılar cansuyu bekliyor.Ulaşım çözüm bekliyor, Karasu, Kocaali, Kaynarca işlenmeyi bekleyen cevherlerinin değerlendirilmesini bekliyor" dedi.

ŞEHRİN SORUNLARINI ANLATSANIZA

Ünver, "Kentin bu kadar sorunu, modern ve yaşanabilir şehir sıralamasında en azından ilk 20 arasına alabilmek gibi bir hedef yerine, ?Başbakanımıza destek verin, sahip çıkın' diyorlar. Bu bir yerel seçimdir. Bu kentin gelecek yıllarının kaderi belirlenecektir. Şehre hiçbir şey kazandıramayanlar dombıra çaldığında coşkuya bürünüyor. Başka ne var? Hiçbir şey yok. Sapanca Gölünü anlatsana, Kentsel dönüşümü, depremi, afet planlarını anlatsana. Yoksulluğu anlatsana. Anlatamazlar, çünkü anlatacak bir sözü yok. Ancak hükümet yatırımlarını anlatır, hayırseverlerin yaptığı okulları anlatır.Sağlıkta devrim yalanı atar bunlar. Sağlık Sakarya'da iflas etmiş. Bunun acısını çeken millet devrim yalanına da kanmıyor" dedi. Ünver, AKP'nin kesinlikle ikaz edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2799859/unver-sehir-yalan-degil-hizmet-bekliyor