Öğrenci Konseyi'nden eylem çağrısı

Medyabar.com -

Sakarya Üniversitesinde yaz okulunun yeniden başlatılarak bütünleme sınavlarının kaldırılması Üniversite Senatosundan geçti.
Öğrenci Konseyi de uzun süredir aksi yönde çalıştığı bu kararı protesto etmek için bir protesto eylemi gerçekleştirme kararı aldı.

Öğrenci Konseyi'nin öncülüğünde Sakarya Üniversitesi öğrencileri 9 Aralık Çarşamba günü saat 13.30'da Esentepe Kampüsü Helikopter pistinde eylem yapacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sakarya Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Yavuz Selim Salman şu açıklamayı yaptı:

"Önümüzdeki Bahar dönemi de dahil olmak üzere Üniversite Senatosu bütünleme sınavlarını kaldırmıştır. Halbuki öğrencilerin çok büyük bir kısmı yaz okulu ve bütünleme sınavlarının bir arada yapılmasını istemektedir. Öğrenci Konseyi olarak öğrencilerin bu isteği doğrultusunda almış olduğuöuz Genel Kurul kararının sonuna kadar arkasında olacağız. Bütünleme sınavlarının kaldırılması öğrencileri fazlasıyla mağdur edecektir. Nitekim öğrencilerin hemen hemen hepsi bütünleme sınavlarının kaldırılmasına tepki göstermektedir. Bizler öğrencilerin bu haklı tepkisinin daimi olarak destekçisi olacağız ve öğrenci arkadaşlarımızın yanında yer alacağız.
Öğrenci Konseyi olarak bu konuda öğrencilerin sesini daha gür bir şekilde duyurabilmek adına 9 Aralık Çarşamba günü saat 13.30'da Helikopter Pistinde bütünleme sınavlarının kaldırılmasına dair protesto eylemi gerçekleştireceğiz. Öğrencilerin isteği olan, bütünleme sınavlarının geri gelmesi adına elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz. Üniversitemizde öğrencilerin istek ve arzuları doğrultusunda karar alınmasını sağlamak üzere mücadele azmimiz sürecektir. Tüm öğrenci arkadaşlarımıza bu mücadelemize destek vermeleri hususunda çağrıda bulunuyoruz. "

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2800006/ogrenci-konseyinden-eylem-cagrisi