Karapürçek ve Küçücek doğalgaza kavuşuyor

AGDAŞ'tan yapılan açıklamada Karapürçek ve Küçücek'te doğal gaz servis kutusu imalatı tamamlanan evlerin bağlantı abonelik işlemi yapılabileceği, binalarında servis kutusu imalatı tamamlanan abonelere 15 Ekim tarihinde gaz arzı sağlanacağı vatandaşların abonelik işlemini gerçekleştirmeleri halinde gaz kullanmaya başlayacağı belirtildi. İlçe 'de servis kutusu imalat çalışmaların hızlı şekilde devam ettiği ekim ayının sonunda servis kutusu imalatı çalışmalarının tamamen biteceği bölgenin tamamına gaz arzı sağlanacağı aktarıldı.

Servis kutusu imalatı tamamlanan abonelerin bu kışı doğal gaz konforuyla geçirmek istiyorlarsa hızlı bir şekilde bağlantı abonelik işlemlerini yaptırması gerektiği vurgulandı.

Nasıl Doğal Gaz Abonesi Olabilir

Evine servis kutusu imalatı yapılan ve ilk defa doğal gaz kullanacak müşteriler öncelikle;

1.AGDAŞ web sitesinde bulunan yetkili bir iç tesisat firması ile anlaşır.
2.Doğalgaz bağlantı bedelini faturamatik veya anlaşmalı bankalara yatırır.
3.Yetkili iç tesisat firması tarafından doğal gaz bağlanacak evin projesi çizilir ve AGDAŞ'a onaya gönderilir.
4.Proje onaylandıktan sonra evin doğal gaz imalatı yapılır.
5.Bu işlemler bittikten sonra müşteri web sitesi ve AGDAŞ çağrı merkezi aracılığıyla doğal gaz abonelik (kullanım sözleşmesi) işlemini başlatır.
6.Faturamatik ve anlaşmalı bankalar aracılığı ile güvence bedelini ve sayaç ücretini yatırarak iç tesisat firmasına ücretleri yatırdığına dair bilgi verir.
7.Yetkili iç tesisat firması AGDAŞ'dan gaz açım randevusu talep eder. AGDAŞ yetkilisi ve iç tesisat firma yetkilisi tesisatı inceler ve uygun bulunması halinde doğal gazı kullanımı açar.

Doğal gaz bağlantı aboneliklerinin yetkili iç tesisat firmaları aracılığıyla yapıldığı yetkili firma listesine AGDAŞ web sitesinde kolayca ulaşabileceği, can ve mal güvenliği için yetkisiz firmalar ile çalışmaması gerektiği aktarıldı. Ayrıca bağlantı aboneliği işlemleri için yetkili firmalara işlem ücreti ödenmemesi, ücret talep eden firmaların 444 54 99 numaralı AGDAŞ Çağrı Merkezine bildirilmesinin önem arz ettiği belirtildi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2800083/karapurcek-ve-kucucek-dogalgaza-kavusuyor