AFA'da halk oyunları gecesi

Gecede sahne alan topluluklar ?Bir Nefes Anadolu? proje kapsamında yurdumuzun birçok bölgesinden halkoyunları gösterileri sundular.

İlginin ve katılımın yoğun olduğu gecede muhteşem gösteriler sunan Halk Oyunları Guruplarının performansları ayakta alkışlandı.

Eğitmenler Sunay Oguzhan, Osman Kabataş, Burak Kaya, Nurdan Kuvan ve Ramazan Yağlı tarafından hazırlanan 120 dansçının sahnedeki başarısı davetliler tarafından büyük takdir topladı.

Erenler Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Guruplarının yılsonu gecesine Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Başkan Yardımcısı Ali Akdeniz, Erenler İlçe Başkanı Resul Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ayhan Ersoy, Erenler Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Adil Şenol, AFA Kültür Merkezi Yöneticileri Namık Aydın, Samih Tosunoğlu, Folkart Başkanı Sinan Çileli, Kurum ve Okul Müdürleri katılarak, çalışmaları gerçekleştiren öğretmenlere Başarı Belgeleri ve Şiltler sundular.

Gecenin ev sahipliğini yapan Erenler Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Adil Şenol, Sakarya'nın Kent Kültürü için çok önemli bir yeri olan halk oyunlarımızın yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılmasında kurumsal desteğini esirgemeyen ve AFA Kültür Merkezini çalışmalara tahsis etmesinden dolayı İl Kültür Müdürü Hüseyin Yorulmaz'a teşekkür etti.

Erenler Halk Eğitim Merkezinin gerçekleştirdiği gecenin başarısında yıllar önce Sakarya'da kurulmuş olan FOLKART derneğinin yetiştirdiği Öğretmen ve dansçıların emeklerinin olduğunun belirtildiği gecede, son yıllarda ilimizin bu güzide topluluğuna en büyük desteği Erenler Belediyesinin verdiği ifade edilirken, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk'e teşekkür edildi.

Gecenin finalinde sahne alan tüm dansçılar ve özellikle miniklerin ve yetişkin halk oyuncularının mutlulukları geceye katılan protokol mensuplarıyla ve salonu dolduran yüzlerce kişiyle büyük coşku ve sevinçle paylaşmaları görülmeye değerdi.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2800612/afada-halk-oyunlari-gecesi