Üstün, genelkurmay çatı davasında müşteki oldu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında, Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili, sözde "Yurtta Sulh Konseyi" üyelerinin de aralarında bulunduğu 221 sanık hakkında açılan davanın görülmesine Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesinde başlandı.

Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki mahkeme salonunda görülen davada, mahkeme başkanlığını Hakim Oğuz Dik yapıyor.

Firari FETÖ elebaşı Fethullah Gülen, 16 Haziran'a kadar görülecek davanın 1 numaralı sanığı olarak yargılanıyor. Eski Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyesi Akın Öztürk, eski Genelkurmay Personel Daire Başkanı Mehmet Partigöç, eski Stratejik Dönüşüm Dairesi Başkanı Mehmet Dişli, eski Cumhurbaşkanı Başyaveri Ali Yazıcı, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın eski emir subayı Levent Türkkan ve eski Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü görevlisi Muhammet Uslu da sanıklar arasında yer alıyor.

Milletvekili Üstün davaya müşteki oldu.

Anadolu Ajansının geçtiği haberdeAk Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün davaya müşteki olarak katıldı.

AK PartiSakaryaMilletvekili Ayhan Sefer Üstün'ün de arasında bulunduğu 26 müşteki, ülke genelinde şehit olan askerler Sait Ertürk, Halit Yaşar Mine ve Ömer Halisdemir, şehit düşen 63 polis, "tüm ülkede şehit olan" 172 kişi, yaralı 21 asker, yaralı 153 polis, darbe girişimi sırasında ülke genelinde yaralanan 2 bin 558 sivilin isimleri de iddianamede tek tek sıralanıyor.

Dava için konuştu

Milletvekili Üstün davanın ilk duruşmasına katıldığını , davaya müdahil olmak için de mahkemeye dilekçe verdiklerini söyleyerek 'Bu davada tüm sanıklardan şikayetçiyim.Bu hainler devleti. demokrasiyli yıkmaya çalıştılar' dedi

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2800692/ustun-genelkurmay-cati-davasinda-musteki-oldu