Yıldırım'dan Karapürçek'e çıkarma

İlk olarak teşkilat mensupları ile bir araya gelen Yıldırım sonrasında Karapürçek esnafını ve halkının sorunlarını dinledi. Daha sonra Karapürçek halkına seslenen Yıldırım yaptığı konuşmada; "önümüzde 30 Mart Yerel Seçimleri var. Ancak ne hikmetse iktidar partisi adayları her gittiği yerde başbakanın isminin arkasına sığınarak oy istiyorlar. Biz bu seçimlerde başbakan seçmeyeceğiz, belediye başkanı seçeceğiz, belediye meclis üyesi seçeceğiz" dedi.

Duyuyoruz ki iktidar partisine mensup adaylar köylerimizde "iktidar partisine oy vermezseniz hizmet alamazsınız" diyorlarmış diyen Yıldırım; "Onlara buradan seslenmek istiyorum, siz iktidar olmadan hizmet edemeyeceğinizi düşünüyor olabilirsiniz ki zaten iktidarken de hizmet edemiyorsunuz. Size söyleyeceğim şudur ki; Eğer geçmişe dönüp şöyle bir bakarsanız Milli Görüş'ün iktidarda olmadığı dönemlerde dahi nasıl efsane hizmetler yaptığını görürsünüz. İktidar partisi olmazsa hizmet ulaşmaz gibi söylemlerle halkı saf yerine koymaya kimsenin hakkı yoktur" diyerek iktidar partisi adaylarını eleştirdi.

ÖNCE VERDİĞİNİZ SÖZLERİ TUTUN

"Biz uçuk projelerle göz boyamak derdinde değiliz. Biz bir hadiste belirtildiği üzere "Müslüman yalan söylemez" düsturu ile hareket ederiz" diye konuşan Yıldırım; "Ancak görüyoruz ki mevcut belediye başkanı daha önce vaat ettiği projelerin yarısını bile tamamlayamamışken hala halktan proje sunup oy isteyebilmektedir. Bu nasıl bir anlayış halidir akıl erdirmek mümkün değil. Siz önce verdiğiniz sözleri yerine getirin" dedi.

Sakarya'yı en borçlu 5 belediyeden biri haline getirmek başarı mıdır? diye soran Yıldırım; " Belediyecilik yaz, kış çiçek ekmekten mi ibarettir? Bu halk kimden ne hizmet aldığını çok iyi görüyor. Kimse başkanlığını garanti görmesin, 30 Mart yerel seçimleri Allah'ın izniyle Saadet Partisinin zaferiyle son bulacak." dedi. Yıldırım daha sonra teşkilatlarının var güçleri ile çalışmalarını isteyerek ilçeden ayrıldı.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2800909/yildirimdan-karapurceke-cikarma